Ten zdolny 12-latek pierwsze dziewięć lat życia spędził w Japonii i na Filipinach. Jest uczniem szkoły podstawowej w Szczecinie i pasjonuje się gamingiem, ale także architekturą. Pod koniec sierpnia tego roku stworzona przez niego gra wystartowała na platformie Roblox!

„W najważniejszym punkcie małego miasteczka gdzieś w Europie, spotykają się tajemnicze „ludziki” o niebywałych osobowościach. To tu spotykają się na długie rozmowy i snują plany. Różnią się wszystkim: imionami, wyglądem, wiekiem czy pomysłami na zabawę. Łączy ich jedno. Wiedzą, że ich miasto ostatnio opustoszało i trzeba znaleźć tego przyczynę, no i w końcu coś z tym zrobić...” – tak opisana została gra Artura. To małe miasteczko nie jest sztucznie stworzoną, fikcyjną przestrzenią, ale istnieje w rzeczywistości. To Pyrzyce. Artur wybrał je jako lokalizację w swej grze, bo przez ostatnie lato był zaangażowany jako wolontariusz w działalność Pyrzyckiego Domu Kultury i okolice tego obiektu zainspirowały go do stworzenia „Pyrzyce City Break”.

Młody twórca wykorzystał w grze swoją fascynację architekturą i dużą wrażliwość estetyczną. Oprócz domu kultury odtworzył w wirtualnej przestrzeni również pyrzyckie tężnie oraz Pomnik Pamięci. Jego pomysł zyskał akceptację Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci 2020”. Artur włączając się w jedno z wielu działań, jakie organizuje Pyrzycki Dom Kultury pod hasłem „PDK – podłącz się i oderwij od rzeczywistości”, poprowadził z rówieśnikami pionierski webinART, pokazując, jak poruszać się po platformie Roblox.

Szacuje się, że co miesiąc kilkadziesiąt milionów graczy tworzy i wspólnie gra na tej platformie. Skoro powstało już „Pyrzyce City Break”, może ktoś teraz stworzy podobną grę, wykorzystując szczecińską architekturę?

Link do gry: https://www.roblox.com/games/5615750766/Pyrzyce-City-Break