W Centrum Kominkowym przy ul. Kolumba 6 dostępne są wszelkie możliwe rodzaje kominków, od tradycyjnych, poprzez te z płaszczem wodnym, po akumulacyjne. Przy wyborze i późniejszym montażu klienci mogą liczyć na fachową pomoc ekspertów z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wystarczy rzut oka i kilka prostych pomiarów, by zaproponowali najlepsze rozwiązanie dla każdego pomieszczenia, a później je zrealizowali.

Ulica Kolumba jest teraz w przebudowie, ale pozostaje przejezdna (od strony Pomorzan), więc dojazd do Centrum Kominkowego wciąż jest dogodny. Trzeba tylko pamiętać, by kierować się w stronę ul. Dąbrowskiego i tam skręcić w ul. Kolumba. Dla osób, które jeździły do tej pory od strony dworca głównego, to niewielki objazd, zajmujący zaledwie kilka minut. Co istotne, po drodze nie tworzą się korki, a przed sklepem przy ul. Kolumba 6 zawsze można znaleźć miejsce parkingowe.

Zaproponują najlepsze rozwiązania dla każdego pomieszczenia

Zresztą do sklepu wcale nie trzeba nawet przyjeżdżać. Na stronie https://centrumkominkowe.com/ można wstępnie zapoznać się z ofertą, a później zadzwonić pod podany tam numer lub zostawić namiary na siebie w formularzu kontaktowym. Umówić się z fachowcami w domu, bo to dopiero na miejscu planowanego montażu kominka zawsze zapadają ostateczne decyzje.

– Wchodząc do salonu klienta, jesteśmy niemal od razu pewni, co tam będzie pasować. Słuchamy jakie są oczekiwania, a następnie proponujemy najczęściej maksymalnie dwa modele, co jest dużo lepszym rozwiązaniem niż gdybyśmy dawali klientowi katalog z setkami wkładów kominkowych – tłumaczy Mariusz Henselowski z Centrum Kominkowego. –

Kompleksowo poprowadzą klienta od a do z

Fachowcy doradzą np., czy wybrać kominek tradycyjny, czy może kominek akumulacyjny. Opowiedzą, kiedy lepszy jest kominek z rusztem. Przedstawią opcje kominków gazowych i elektrycznych. Wytłumaczą jaką moc powinien mieć kominek i pomogą dobrać obudowę. Co najważniejsze, przeprowadzą później montaż, za który lepiej się samemu nie zabierać. Źle zamontowany kominek może przez lata dawać o sobie znać brudem i brzydkim zapachem.

– Zawsze prowadzimy naszych klientów od a do z. Tłumaczymy jakie są różnice między poszczególnymi kominkami, jakie są zalety i wady każdego z rozwiązań. No i oczywiście dostosowujemy propozycje do budżetu, który chce na ten cel przeznaczyć klient – mówi Mariusz Henselowski.

„Do łask wrócą kominki z płaszczem wodnym”

Centrum Kominkowe przy ul. Kolumba 6 zapewnia szeroki wybór rozwiązań w zakresie rodzajów kominków i pieców wolnostojących, producentów, stylistyki i rodzajów wykończenia, takich jak blenda, kamień naturalny czy szkło. Dostępne są instalacje czołowych światowych producentów: kominki tradycyjne (powietrzne), kominki z płaszczem wodnym, kominki akumulacyjne, piecyki wolnostojące, kominki gazowe, kominki elektryczne.

– Cały czas najpopularniejsze są zwykłe kominki tradycyjne, powietrzne. Myślę jednak, że to się niedługo zmieni. Rosną ceny ogrzewania gazem, czy pompami ciepła (prąd). Do łask wrócą więc kominki z płaszczem wodnym, które pozwalają znacząco obniżyć koszt ogrzania całego domu. Ogrzewanie drewnem będzie po prostu tańsze, a przy okazji również bardziej ekologiczne – mówi Mariusz Henselowski.

„Warto poczuć tę magię, ogień w kominku daje odpocząć głowie”

Chętnych na postawienie kominka w swoim salonie jest coraz więcej. Często nie chodzi o źródło ciepła, ale o oryginalny element dekoracji wnętrza. Zwłaszcza, że oglądanie wesoło buzujących płomieni zapewnia często relaks psychiczny i chwilę wytchnienia w zabieganym dniu.

– Warto poczuć tę magię, ogień w kominku daje odpocząć głowie. Taka chwila, by przed nim usiąść jest naprawdę potrzebna. Często przychodzą do nas klienci, którzy pamiętają z domu np. piec kaflowy i chcą znów poczuć ten nastrój – opowiada Mariusz Henselowski.

Ze szczegółami oferty Centrum Kominkowego można zapoznać się na stronie https://centrumkominkowe.com/.