Ta informacja z pewnością ucieszy osoby, które szukają kancelarii odszkodowawczej. Jest już dostępny najnowszy ranking firm oraz kancelarii specjalizujących się w odszkodowaniach za szkody na osobie.


Jak wybrać kancelarię odszkodowawczą?

Wybranie kancelarii czy firmy specjalizującej się w uzyskiwaniu odszkodowań nie należy do najłatwiejszych kwestii. W ostatnich latach na rynku usług odszkodowawczych pojawiło się sporo nowych podmiotów. To sprawia, że osoba poszkodowana może czuć się nieco zagubiona w gąszczu ofert.

Co istotne, niektóre kancelarie odszkodowawcze zdobywają klientów w sposób niezbyt uczciwy. Chodzi tutaj o sytuację, w której to przedstawiciel danego podmiotu świadczącego usługi odszkodowawcze sam znajduje osobę poszkodowaną i proponuje pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Niestety to tylko jedna z przykładowych nieuczciwych praktyk.

Przed podpisaniem umowy na pełnomocnika warto zasięgnąć opinii na jego temat. Można popytać wśród znajomych czy rodziny, choć może zdarzyć się tak, że żadna zapytana osoba nie miała do czynienia z tematem odzyskiwania odszkodowań. Dlatego też warto poszukać opinii o danej kancelarii czy firmy w internecie.

W sieci jest mnóstwo miejsc, w których użytkownicy mają możliwość pozostawienia oceny czy opinii o wykonanej usłudze. Jedne miejsca są wiarygodne (firma nie ma możliwości moderowania dodanych ocen czy recenzji), inne nie. To także utrudnia osobie poszukującej pełnomocnika dokonanie dobrego wyboru.

Są jednak rankingi, które mają na celu wyróżnienie najlepszych na rynku. Od całkiem niedawna istnieje Ranking kancelarii specjalizujących się w szkodach osobowych - ranking odszkodowania. Naszym zamiarem było stworzenie takiego rankingu kancelarii odszkodowawczych, który będzie wiarygodny. Dlatego też nie my wystawiamy oceny. Ranking jest oparty o opinie wystawione przez klientów firmy bądź kancelarii odszkodowawczej - mówi Paulina z ranking-odszkodowania.pl

Dlaczego warto skorzystać z usług odszkodowawczych?

Z usług odszkodowawczych warto skorzystać szczególnie w przypadku doznania poważniejszych obrażeń - takich, które wymagały hospitalizacji. Samodzielne wnioskowanie do ubezpieczyciela o świadczenia z OC sprawcy jest zalecane tylko w razie niewielkich urazów.

Im uraz jest poważniejszy, tym procedura uzyskiwania odszkodowań coraz bardziej się komplikuje. Takie sprawy wiążą się ze sporą ilością dokumentacji. Warto, aby została ona dogłębnie przeanalizowana przez firmy zajmujące się odszkodowaniami powypadkowymi. W niektórych sytuacjach konieczna jest również pomoc specjalistów w gromadzeniu dokumentacji.

Oprócz tego niezbędne jest przygotowanie odpowiedniego wniosku do ubezpieczyciela. Specjaliści, po pierwsze przygotują takie pismo bez żadnych błędów formalnych. Po drugie, wniosek będzie zawierać wszelkie możliwe roszczenia. Niestety nie wszyscy poszkodowani zdają sobie sprawę z tego, o które świadczenia mają prawo się ubiegać.

Co można uzyskać od ubezpieczyciela?

Osoba poszkodowana w wyniku wypadku z nie swojej winy może uzyskać z OC sprawcy nie tylko odszkodowanie, ale i również innego rodzaju świadczenia. Chodzi tutaj o m.in. zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, czy rentę po wypadku. Wszystko zależy oczywiście od rozmiaru poniesionych szkód.

Wielu uważa, że odszkodowanie i zadośćuczynienie to to samo. Tymczasem to zupełnie inne świadczenia. Odszkodowanie ma na celu wyrównanie szkód materialnych. Natomiast w przypadku zadośćuczynienia rekompensata tyczy się doznanych cierpień, zarówno tych fizycznych, jak i psychicznych. Więcej o różnicy pomiędzy tymi świadczeniami możesz dowiedzieć się tutaj: https://ranking-odszkodowania.pl/blog/zadoscuczynienie-a-odszkodowanie-jaka,705

Ponadto poszkodowany może wnioskować również o rentę powypadkową. Uzyskanie takiego świadczenia z polisy OC jest możliwe w sytuacji, gdy np. osoba poszkodowana w wyniku wypadku straciła zdolność do pracy, zwiększyły się jej potrzeby czy zmniejszyły rokowania na przyszłość.