Przed nami niezwykłe w skali naszego miasta wydarzenie przyciągające wiele osób czynnie uprawiających wspinaczkę górską, trekkingi w najwyższych i najpiękniejszych górach świata, miłośników turystyki górskiej, krajobrazu, ochrony przyrody i ekologii. 9. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego wprowadza w magiczny świat gór, na piękne szczyty, skąd rozpościerają się zapierające dech widoki. Pogłębia wiedzę o górach, umożliwia poznawanie ich wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych, stwarza możliwość integracji różnych środowisk społecznych. Wydarzenie odbędzie w dniach 5-9 lutego 2020r.
- ponad 1000 minut filmów o tematyce górskiej, reprezentujących kinematografię z całego świata,
- ponad 1500 osób uczestniczących w projekcjach i wydarzeniach towarzyszących Przeglądowi,
- spotkania z Gośćmi Specjalnymi – wybitnymi ludźmi gór m. in.: Leszkiem Cichym, Krzysztofem Wielickim, Darkiem Załuskim, Januszem Majerem, Aleksandrem Lwowem, Marcinem „Yetim” Tomaszewskim, Marianem Sajnogiem, Renatą Wcisło, Martą Jończyk, Danutą Piotrowską, Janem i Małgorzatą Kiełkowskimi,
- 40. rocznica pierwszego, zimowego zdobycia ośmiotysięcznika - Mount Everestu (8848 m n. p. m.), z udziałem uczestników wyprawy – Leszka Cichego, Krzysztofa Wielickiego, Aleksandra Lwowa,
- panel dyskusyjny z udziałem Gości Specjalnych, „Każdemu jego Everest”,
- wręczenie nagrody Elitarnego Klubu Górskiego „Leśne Dziadki”: Za wybitne osiągnięcia górskie i literackie,
- 5. Konkurs Filmów Amatorskich, w którym prezentowane będą amatorskie filmy o tematyce górskiej,
- koncert Karłowicz Quartet Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie,
- "Everest Szczeciński" - bieg na dystansie 8848 m i marsz Nordic Walking na dystansie 4 km,
- zawody wspinaczkowe O! GÓRY – Memoriał Tadeusza Piotrowskiego,
- spotkania z autorami książek,
- prezentacja fragmentów książek podczas spotkań autorskich,
- wystawa fotograficzna, „W górach dorastam…”, z udziałem i prelekcją autora zdjęć Janusza Adamskiego,
- wystawa fotograficzna Danuty Piotrowskiej członka Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Szczecińskiego, „Trolltindene”, połączona z promocją nowej książki,
- wystawa fotograficzna, „W szerpańskim domu” Magdaleny Jończyk, połączona z prelekcją autorki zdjęć,
- specjalistyczna księgarnia podróżnicza i górska GÓROTEKA Romana Krukowskiego, promocje najnowszych wydań literatury górskiej oraz archiwaliów, prezentacje stoisk wystawienniczych o tematyce górskiej i szczecińskich klubów górskich,
- plebiscyt z nagrodami - głosowanie publiczności na najciekawszy film dnia,
- przedszkole przeglądowe oferujące animacje, gry i zabawy dla najmłodszych,
- kawiarenka dla uczestników Przeglądu.
Szczegóły wydarzeń towarzyszących:
5 lutego 2020 (środa)
- o godz. 16.30 Inauguracja wystawy fotograficznej Magdy Jończyk, „W szerpańskim domu” połączona z prelekcją autorki zdjęć. „W szerpańskim domu” to zbiór fotografii przedstawiający życie u stóp ośmiotysięczników. Piękne pejzaże zestawione z prozą codziennych obowiązków Szerpów, czyli ludzi, którzy zasłynęli w świecie z siły i odwagi jako wysokogórscy przewodnicy, wspinacze, porterzy. Bez nich mało która ekspedycja by się powiodła. Jak wygląda ich codzienność? Zapraszamy na fotograficzną relację z pobytu w himalajskich wioskach, połączoną z prelekcją autorki zdjęć. Inauguracja wystawy odbędzie się w skrzydle wschodnim Zamku Książąt Pomorskich.
- o godz. 18.00 Zawody wspinaczkowe – Memoriał Tadeusza Piotrowskiego. Big Wall Centrum Wspinaczkowe, w ramach 9 Przeglądu Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego zaprasza do udziału w zawodach wspinaczkowych. Zawody odbędą się w kategoriach: Mężczyźni, Kobiety, Młodzież (sekcja sportowa Big Wall). Sędzią Głównym Zawodów będzie Marcin "Yeti" Tomaszewski – polski taternik i alpinista, instruktor wspinania. Zgłoszenia przyjmowane są do 5.02.2020 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdGS-Tl3EcRvcNJquDi07TU0ZatUwPnIxCyQ7BkltUdMMJBCA/viewform lub w dniu zawodów, jeśli pozostaną wolne miejsca. Do zawodów zakwalifikować może się maksymalnie 50 zawodników. Zawody odbędą się w BIG WALL Centrum Wspinaczkowym.
6 lutego 2020 (czwartek)
- o godz. 17.00 Wystawa fotograficzna, „W górach dorastam…”, z udziałem i prelekcją autora zdjęć Janusza Adamskiego. Wystawa odbędzie się Sali Kolumnowej Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie.
- o godz. 18.00 Spotkanie autorskie z Leszkiem Cichym, połączone z prelekcją i prezentacją książki „Gdyby to nie był Everest...” poprowadzi Tomasz Cylka. Historia pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest. Opowieść Leszka Cichego – legendarnego lodowego wojownika o ambicji, pragnieniu przekraczania granic i sensie eksploracji świata. „Gdyby to nie był Everest, tobyśmy chyba nie weszli“ – to słynne zdanie wypowiedział Leszek Cichy 17 lutego 1980 roku. Tego dnia wraz z Krzysztofem Wielickim dokonał czegoś, co wydawało się niemożliwe. Jako pierwsi ludzie stanęli zimą na szczycie ośmiotysięcznika. I to od razu najwyższego! Jak do tego doszło? Dlaczego polscy himalaiści zdecydowali się oblegać szczyt Góry Gór zimą? Przecież było powszechne przekonanie, że Mount Everestu o tej porze roku zdobyć się nie da. Grupa śmiałków dowodzona przez Andrzeja Zawadę podjęła wyzwanie.
Leszek Cichy ze swadą i szczerością opowiada o wydarzeniach sprzed czterdziestu lat. Już opis samych przygotowań do wyprawy w końcówce lat 70. powoduje szybsze bicie serca. I zdumienie – ekipa dysponowała jednym porządnym namiotem szturmowym, a Krzysztof Wielicki wspinał się w… okularach do spawania. Odwaga i strach, racjonalizm i brawura, ambicja, brak pokory i chęć zapisania się w historii z jednej strony, z drugiej - liczne chwile zwątpienia i słabości. Książka Gdyby to nie był Everest..., ukazująca się w czterdziestą rocznicę pierwszego zimowego wejścia na najwyższą górę świata, to świetny dokument, w którym Leszek Cichy i słuchający jego wspomnień Piotr Trybalski nie tylko odtworzyli całą drogę na szczyt Everestu, ale też uchwycili niezwykły, najważniejszy moment złotej epoki polskiego himalaizmu. Książkę „Gdyby to nie był Everest...” wzbogacają publikowane po raz pierwszy rozmowy z bazy i obozów pod Mount Everestem z 1980 roku spisane z oryginalnych taśm, nieznane, wyjątkowe fotografie ze słynnej wyprawy oraz fascynująca historia początków batalii o Górę Gór. Spotkanie odbędzie się w Sali Kolumnowej Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie.
7 lutego 2020 (piątek)
- o godz. 16.15 Spotkanie autorskie z Danutą Piotrowską, autorką książki z serii IN MEMORIAM TADEUSZ PIOTROWSKI, pt. „Trolltindene 1972, 1974, 1977”. Fragmenty książki czyta Konrad Pawicki. Spotkanie odbędzie się w Auli Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie.
8 lutego 2020 (sobota)
- o godz. 12.45 Inauguracja wystawy fotograficznej Danuty Piotrowskiej, członka Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Szczecińskiego, „Trolltindene”, połączona z promocją nowej książki. Inauguracja wystawy odbędzie się w holu Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie.
- o godz. 15.30 rozpoczną się obchody 40. rocznicy pierwszego, zimowego zdobycia ośmiotysięcznika - Mount Everestu (8848 m n.p.m.). Spotkanie z uczestnikami wyprawy – Leszkiem Cichym, Krzysztofem Wielickim, Aleksandrem Lwowem poprowadzi Tomasz Cylka. Spotkanie odbędzie się w Auli Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie.
- o godz. 16.45 Koncert Karłowicz Quartet Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, w składzie: Elżbieta Fabiszak-Dąbrowska - skrzypce, Karolina Hyla-Wybraniec - skrzypce, Magdalena Micke - altówka, Klara Świdrów - wiolonczela
- o godz. 19.00 Panel dyskusyjny, „Każdemu jego Everest” z udziałem Leszka Cichego, Krzysztofa Wielickiego, Darka Załuskiego, Aleksandra Lwowa, Janusza Majera, Jerzego Natkańskiego, Renaty Wcisło poprowadzi Tomasz Cylka. Spotkanie odbędzie się w Auli Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie.
9 lutego 2020 (niedziela)
- o godz. 10.40 „Everest Szczeciński” - bieg na dystansie 8848 m oraz marsz Nordic Walking na dystansie 4 km. Z okazji 40. rocznicy pierwszego, zimowego zdobycia Mount Everestu, w 1980 roku przez Polaków, w Szczecinie o godz. 10.40 (godzina zdobycia szczytu według czasu polskiego) rozpocznie się seria biegów na dystansie 8.848 m (wysokość Mount Everest). Starterami biegu i marszu będą zdobywcy ośmiotysięcznika, z roku 80’ – Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki!
17 lutego 1980 r. Polacy – Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki, o godz. 10:40 czasu polskiego zdobyli najwyższą górę świata. Z okazji 40 rocznicy pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest w kilku miastach Polski zorganizowane zostaną biegi i marsze dla uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia. PIERWSZY Z SERII BIEGÓW ODBĘDZIE W SZCZECINIE! Trasy biegu i marszu będą przebiegać na jednej pętli szlakami Puszczy Wkrzańskiej i zostaną oznaczone poziomymi znakami co 1 kilometr. ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU W BIEGU I MARSZU „Everest Szczeciński” przyjmowane są do 30 stycznia 2020 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: http://www.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5327&fbclid=IwAR3pl0Q6Qq_bI2B80SWjmhyyN9D0jLx3J-XdA8Xc8z3__aURmHz4kx2K_pY
START/ META Polana Sportowa z kulminacją na Górze Wieleckiej.
- o godz. 12.55 Spotkanie z Januszem Majerem i Renatą Wcisło, „80 lat w górach wysokich”. Rok 1939 i zdobycie Nanda Devi East uznaje się za początek obecności Polaków w górach wysokich. Renata Wcisło i Janusz Majer sięgają jeszcze wcześniej, do pierwszych polskich wypraw w Andy i prowadzą słuchacza przez kolejne przełomowe wydarzenia, którymi Polacy zapisali się w historii światowego i polskiego alpinizmu. Będzie więc o początkach, o wielkich górach, wielkich ścianach, wielkich nazwiskach. Ale nie tylko... Bo to również nasycona faktami i ilustracjami opowieść o nieco zapomnianych wyprawach, eksploracji, wybitnych postaciach i wspinaczkach, trudnych sportowych, technicznych drogach, o ideach i projektach, które miały równie ważny wpływ na ewolucję polskiego alpinizmu, ale pozostały w cieniu głośnych, medialnych wydarzeń. Spotkanie odbędzie się w Auli Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie.
- o godz. 13.00 rozpocznie się 5. Konkurs Filmów Amatorskich. Celem konkursu jest prezentacja dorobku nieprofesjonalnych twórców filmowych oraz wybór najbardziej wartościowych pozycji pod względem merytorycznym, artystycznym i technicznym. Konkurs ma charakter otwarty i jest przeznaczony dla filmowców amatorów niezwiązanych zawodowo z produkcją filmowo-telewizyjną. Filmy do konkursu można zgłaszać w nieprzekraczalnym terminie do 22 stycznia 2020 (decyduje data otrzymania filmu wraz z Formularzem Zgłoszenia Filmu przez Organizatora), na adres: SZCZECIN-EXPO Towarzystwo Wspierania Rozwoju Pomorza Zachodniego, al. Wojska Polskiego 63, IV p., pok. 4/11, 70-476 Szczecin lub e-mailem, na adres: alewandowska.expo@gmail.com. O zakwalifikowaniu filmu do udziału w konkursie decyduje Komisja Konkursowa, której decyzje zostaną ogłoszone 27 stycznia 2020 na oficjalnej stronie internetowej 9. Przeglądu Filmów o Górach O! GÓRY: www.ogory.szczecin.pl Rozstrzygnięcie Konkursu oraz wręczenie nagród Laureatom nastąpi 9 lutego 2020 podczas uroczystości zakończenia Przeglądu.
Księgarnia towarzysząca
Przeglądowi 9. Przeglądowi Filmów o Górach O! GÓRY towarzyszyć będzie specjalistyczna Księgarnia Romana Krukowskiego GÓROTEKA. W bogatej ofercie księgarni znaleźć będzie można: literaturę górską i podróżniczą, albumy, kalendarze, archiwalia oraz książki autorstwa wybitnych ludzi gór – Gości Specjalnych Przeglądu.
Pomiędzy blokami filmowymi odbędą się spotkania z Gośćmi Specjalnymi Przeglądu, dyskusje oraz podpisywanie książek i innych wydawnictw, przez ich Autorów.
Plebiscyt na najlepszy film dnia
Na zakończenie każdego dnia wśród publiczności Przeglądu zostanie rozlosowana atrakcyjna nagroda w plebiscycie na najciekawszy film dnia. Na wybrany przez siebie film można głosować podczas całego dnia. Warunkiem odebrania nagrody jest osobista obecność podczas losowania. Losowanie upominków odbędzie się:
7 lutego 2020 (piątek) – w godz. 22.00-22.15
8 lutego 2020 (sobota) – w godz. 21.00-21.30
9 lutego 2020 (niedziela) – w godz. 20.30-21.00
Stoiska wystawiennicze
Wszystkich zainteresowanych tematyką górską zapraszamy do odwiedzenia stoisk wystawienniczych, towarzyszących 9. Przeglądowi, na których zaprezentowane zostaną: literaturę górska i podróżnicza, albumy, kalendarze, archiwalia oraz najnowsze książki autorstwa wybitnych ludzi gór, a także rowery, odzież, osprzęt i ekwipunek górski.
Przedszkole Przeglądowe
Jak co roku zapraszamy najmłodszych do zabawy w Przedszkolu Przeglądowym. Podczas gdy rodzice/ opiekunowie będą oglądali filmy Przeglądu, mogą swoje pociechy pozostawić pod opieką osoby, która zagra z nimi w gry, zaproponuje zabawy ruchowe, pokoloruje obrazki lub stworzy przecudne dzieła plastyczne. Zapraszamy dzieci w wieku 3-12 lat. Przedszkole będzie czynne w następujących dniach i godzinach:
7 lutego 2020 (piątek) – 15.45-18.50
8 lutego 2020 (sobota) – 13.00-18.45
9 lutego 2020 (niedziela) – 12.00-18.10
Program
9. Przeglądu Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego
5-9 lutego 2020, Szczecin
5 lutego 2020 (środa)
16.30 Inauguracja wystawy fotograficznej Magdy Jończyk, „W szerpańskim domu” połączona z prelekcją autorki zdjęć – skrzydło wschodnie Zamku Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34 w Szczecinie
18.00 Zawody wspinaczkowe O! GÓRY – Memoriał Tadeusza Piotrowskiego – BIG WALL Centrum Wspinaczkowe, ul. Stanisława Staszica 1 w Szczecinie
6 lutego 2020 (czwartek)
17.00 Wystawa fotograficzna, „W górach dorastam…”, z udziałem i prelekcją autora zdjęć Janusza Adamskiego – Sala Kolumnowa Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica, ul. Podgórna 15/16 w Szczecinie
18.00 Spotkanie autorskie z Leszkiem Cichym poprowadzi Tomasz Cylka. Opowieści Leszka Cichego, „Gdyby to nie był Everest...” wysłuchał Piotr Trybalski. Spotkanie autorskie, połączone z prelekcją – Sala Kolumnowa Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica, ul. Podgórna 15/16 w Szczecinie
7 lutego 2020 (piątek)
15.45–18.50 Przedszkole Przeglądowe
16.00 Inauguracja 9. Przeglądu Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego – Aula Wydziału Elektrycznego ZUT
16.15–16.45 Spotkanie autorskie z Danutą Piotrowską, autorką książki z serii IN MEMORIAM TADEUSZ PIOTROWSKI, pt. „Trolltindene 1972, 1974, 1977”. Fragmenty książki czyta Konrad Pawicki
16.45–18.35 blok filmowy – Dzień z filmami Darka Załuskiego
- Przypadki Pani Ani, reż. Darek Załuski, Polska 2001, 25’
- Shisha in Winter, reż. Darek Załuski, Polska 2005, 26’
- Annapurna na lekko, reż. Darek Załuski, Polska 2008, 25’
- No Ski No Fun, reż. Darek Załuski, Polska 2015, 32’
18.35–18.50 przerwa
18.50–21.00 blok filmowy
- Dwoje na K2, reż. Darek Załuski, Polska 2013, 47’ (Grand Prix 2013)
- Ostatnia Góra, reż. Darek Załuski, Polska 2019, 82’
21.00–22.00 spotkanie z Darkiem Załuskim
22.00–22.15 losowanie upominków wśród publiczności
8 lutego 2020 (sobota)
10.30–12.45 blok filmowy – Aula Wydziału Elektrycznego ZUT
- Namuli, reż. Majka Burhardt, Sarah Garlick, Paul Yoo, USA 2016, 24’
- Locked In, reż. David Pearson, Kanada 2015, 53’
- Shifting Sands, reż. Matt Pycroft, Jordania 2018, 11’
- Chasing Balance, reż. Aitor Barez, Hiszpania 2018, 46’
12.45–13.15 przerwa
12.45 Inauguracja wystawy fotograficznej Danuty Piotrowskiej członka Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Szczecińskiego „Trolltindene” – Galeria ZPAF, foyer Audytorium
13.00–18.45 Przedszkole Przeglądowe
13.15–15.00 blok filmowy
- Everest. A Superhuman Challenge, reż. Aitor Barez, Hiszpania 2017, 101’ (Najlepszy Film o Górach Wysokich 2017)
15.00–15.30 przerwa
15.30–16.30 40. rocznica pierwszego, zimowego zdobycia ośmiotysięcznika – Mount Everestu (8848m n.p.m.) – spotkanie z uczestnikami wyprawy – Leszkiem Cichym, Krzysztofem Wielickim, Aleksandrem Lwowem – prowadzący spotkanie – Tomasz Cylka
16.30–16.45 przerwa
16.45–17.30 Koncert Karłowicz Quartet Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, w składzie: Elżbieta Fabiszak-Dąbrowska - skrzypce, Karolina Hyla-Wybraniec - skrzypce, Magdalena Micke - altówka, Klara Świdrów – wiolonczela
17.30–18.45 blok filmowy
- This Mountain Life, reż. Grant Baldwin, Kanada 2018, 78’ (Najlepszy Film w kategorii Człowiek i Góry 2019)
18.45–19.00 przerwa
19.00–20.00 Panel dyskusyjny z udziałem Leszka Cichego, Krzysztofa Wielickiego, Darka Załuskiego, Aleksandra Lwowa, Janusza Majera, Mariana Sajnoga, Renaty Wcisło – prowadzący Tomasz Cylka
20.00–21.00 blok filmowy
- Denali’s Raven, reż. Renan Ozturk, USA 2016, 9’
- Surf the Line, reż. Jeremy Frey, Francja 2017, 53’ (Najlepszy Film o Górach Wysokich 2019)
21.00–21.30 losowanie upominków wśród publiczności
9 lutego 2020 (niedziela)
10.30–12.25 blok filmowy – Aula Wydziału Elektrycznego ZUT
- Tierra del Viento, reż. Laura Belinky, Wielka Brytania 2017, 18’ (Wyróżnienie Jury 2019)
- Weight of Water, reż. Michael Brown, USA 2018, 79’ (Grand Prix 2019)
- Frenchy, reż. Michelle Smith, USA 2018, 15’
12.25–12.55 przerwa
10.40–12.40 BIEG „Everest Szczeciński” na dystansie 8848 m oraz MARSZ Nordic Walking na dystansie 4 km. START/ META Polana Sportowa z kulminacją na Górze Wieleckiej
Aula Wydziału Elektrycznego ZUT, ul. 26 Kwietnia w Szczecinie
12.00–18.10 Przedszkole Przeglądowe
12.55–13.55 spotkanie z Januszem Majerem i Renatą Wcisło, „80 lat w górach wysokich”
13.00–15.00 Konkurs Filmów Amatorskich
13.55–15.50 blok filmowy Real Rock 14:
- The High Road, USA 2019, 17’
- The Nose Speed Record, USA 2019, 63’
- United States of Joe’s, USA 2019, 21’
15.50–16.20 przerwa
16.20–17.10 spotkanie z Waldemarem Kowalewskim
17.10–17.25 przerwa
17.25–20.10 blok filmowy
- Pathan Project, reż. Guillaume Broust, Francja 2019, 43’
- Viacruxis, reż. Ignasi Lopez Fabregas, Hiszpania 2018, 11’ (Najlepszy Film Krótkometrażowy 2019)
- Pumori, reż. Iban Gonzalez Pagaldai, Hiszpania 2019, 59’
- Spectre Expedition. To the End of the Earth, reż. Alastair Lee, Leo Houlding, Wielka Brytania 2019, 49’ (Najlepszy Film o Górach Wysokich 2019)
20.10–20.30 rozstrzygnięcie Konkursu Filmów Amatorskich oraz wręczenie nagród laureatom
20.30–21.00 losowanie upominków wśród publiczności
21.00 zakończenie 9. Przeglądu Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego
Bilety:
piątek 7.02.2020 (cały dzień)
30 zł | zniżkowy 27 zł
sobota 8.02.202 (cały dzień)
40 zł | zniżkowy 36 zł
niedziela 9.02.2020 (cały dzień)
30 zł | zniżkowy 27 zł
karnet na cały Przegląd (3 dni) 7-9.02.2020
80 zł | zniżkowy 72 zł
Patron Przeglądu:
Tadeusz Piotrowski – szczecinianin, który wspinaczkę rozpoczął w Tatrach, na początku lat 60. ubiegłego wieku, w czasie studiów na Politechnice Szczecińskiej. Na przełomie lat 60. i 70. zyskał opinię wybitnego wspinacza o niezwykłych możliwościach i legendarnej odporności, z czasem specjalizującego się we wspinaczce zimowej i wspinaczce w górach najwyższych. Należał do ścisłej polskiej czołówki alpinistycznej, a kilka z jego osiągnięć zapisało się na trwałe w historii alpinizmu światowego. Autor wielu książek o tematyce górskiej. Zginął 10 lipca 1986 schodząc z K2 po osiągnięciu wierzchołka nową drogą, wytyczając direttissimę tej góry.
Patronat Honorowy:
Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
Piotr Krzystek – Prezydent Miasta Szczecin
Współorganizatorzy:
SZCZECIN-EXPO Towarzystwo Wspierania Rozwoju Pomorza Zachodniego
Elitarny Klub Górski „Leśne Dziadki”
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie
Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego
PrintShop
Mecenas Przeglądu:
MAK DOM
Partnerzy:
Miasto Szczecin
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Sejfpol
Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. Szczecin
Big Wall Centrum Wspinaczkowe
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Ra Dent Stomatologia Protetyka
PEHAMOT Szczecin
Geobike
Klinika Dilige
Mikronet 3
Biuro Podróży Anawa Tour
Columbus Coffee
Sklep Górski Cetus
Basilia Restorante
Radisson BLU Szczecin
Księgarnia Góroteka
Wydawnictwo Hogben
Szczeciński Klub Wysokogórski
Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki
Oddział Wojskowy PTTK Szczecin
Klub 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej
Klub Tatrzański PTTK w Szczecinie
Komentarze
0