1 czerwca atmosfera w Galerii Turzyn będzie naprawdę gorąca! Centrum odwiedzi Strażak Sam, jeden z ulubionych bohaterów seriali dla dzieci. Razem z nim maluchy wyruszą w niezwykłą podróż! Po drodze czeka ich doskonała zabawa oraz wiele wymagających sprytu i odwagi zadań. Jeśli szukasz naprawdę niezwykłego pomysłu na Dzień Dziecka – już znalazłeś! Na spotkanie ze Strażakiem Samem Galeria Turzyn zaprasza w najbliższą sobotę w godz. 12:00-18:00!

„Strażak Sam” to brytyjski serial animowany, przedstawiający losy dzielnego strażaka i jego przyjaciół. Sam potrafi nie tylko gasić pożary, ale również rozwiązywać różne problemy. Kreskówka bawi i uczy kolejne pokolenia najmłodszych już od blisko 40 lat i warto dodać, że jej autorami są prawdziwi strażacy z angielskiego hrabstwa Kent. 

Już w sobotę, 1 czerwca, w godzinach 12.00-18.00 miłośnicy przygód dzielnego strażaka będą mieli szansę spotkać się z ulubionym bohaterem, zrobić pamiątkowe zdjęcie i wspólnie przeżyć niezapomniane przygody. Jazda strażackim gigawozem, nauka ważnych numerów alarmowych, projektowanie strażackiej odznaki i konkursy z nagrodami – tego dnia w Galerii Turzyn nikt się nie będzie nudził! 

Na mniejszych i większych odwiedzających czekać będą także… prawdziwi strażacy
z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie i ich wóz! Ponadto w strażackim miasteczku, zlokalizowanym na poziomie 0 galerii, mali goście będą mogli poprowadzić strażacki wóz po specjalnym torze, w ramach Akademii Małego Strażaka obejrzeć makietę wyposażenia wozu strażackiego, a także wziąć udział w atrakcjach edukacyjnych, plastycznych i fotograficznych. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników Strażak Sam przygotował wyjątkowe nagrody – gadżety z bohaterami serialu. Udział jest bezpłatny.

„Udane imprezy dla najmłodszych to takie, które łączą dziecięce fascynacje z ważnymi aspektami codziennego życia. Umiejętność zachowania się w trudnych sytuacjach czy znajomość numerów alarmowych – jak wiemy – jest wiedzą nie do przecenienia. Każde dziecko powinno je znać! Liczę, że spotkanie ze Strażakiem Samem w Galerii Turzyn będzie stanowiło nie tylko fascynującą przygodę, ale również pomoże w kształtowaniu wrażliwości na różne zdarzenia współczesnego świata” – do udziału w wydarzeniu zaprasza Aleksandra Drobińska, dyrektor Galerii Turzyn.