O śladach niemieckich zabudowań i dawnych osadnikach – o tym będzie mowa na kolejnym spotkaniu z cyklu „Literackie Ścieżki Pogranicza: Poszukiwanie Wspólnego Łącznika”. „Jak dziś czujemy te domy i dlaczego to się zmieniło w ciągu prawie 80 lat?”, zastanawia się Monika Szymanik.
Już juto, 5 listopada, Monika Szymanik zaprasza do księgarni przy Pocztowej 19 na kolejne spotkanie w ramach projektu „Literackie Ścieżki Pogranicza: Poszukiwanie Wspólnego Łącznika”. Tym razem zaproszenie przyjęła Karolina Kuszyk, autorka książki „Poniemieckie”, w której na podstawie własnych spostrzeżeń i prowadzonych obserwacji, a także rozmów z przedstawicielami trzech pokoleń ludzi zamieszkujących poniemieckie domy, ukazuje ich szczególną przeszłość.
– Cieszę się ogromnie na rozmowę z Karoliną Kuszyk, którą poprowadzi Krzysztof Lichtblau. „Poniemieckie” to opowieść o tym, czym były i czym są dla nas dziś domy, przedmioty, świat, który zastali nasi pradziadkowie, dziadkowie i rodzice na Ziemiach Odzyskanych, poniemieckim właśnie – zachęca Szymanik. – Po niemiecku tytuł książki brzmi „In den Häusern der anderen”, czyli „W domach innych”. Jak dziś czujemy te domy i dlaczego to się zmieniło w ciągu prawie 80 lat?
Początek spotkania o godz. 17:00 w Kamienicy w Lesie przy ul. Pocztowej 19. Wstęp wolny, warto jednak potwierdzić wcześniej swoje uczestnictwo na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/561718589738657/.
Projekt „Literackie Ścieżki Pogranicza: Poszukiwanie Wspólnego Łącznika” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania)”.
Komentarze
4