Debata National Geographic, dyskusje z ekspertami i pasjonatami, darmowe przeglądy rowerów i konsultacje, pokazy, testy sprzętu, animacje dla dzieci i wiele więcej – urząd marszałkowski zaprasza do udziału w I Polsko-Niemieckich Dniach Turystyki Rowerowej.

To pierwsze takie wydarzenie na Pomorzu Zachodnim. Jak zapewniają organizatorzy, przez dwa dni (16 i 17 bm.) w nowej siedzibie urzędu przy ul. Mazowieckiej 40 czekać będzie cała masa rowerowych atrakcji.

Rowerowy zawrót głowy, konferencje i debaty

Wydarzenie rozpocznie się w piątek rano od branżowej konferencji dotyczącej kształtowania polityki rowerowej. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest rejestracja (https://rowery.wzp.pl/artykul/26/program-polsko-niemieckich-dni-turystyki-rowerowej).

Natomiast po południu zaplanowano „Rowerowy zawrót głowy”, czyli spotkania Przemka Lewandowskiego z podróżnikami. Na tę część wydarzenia również obowiązują wcześniejsze zapisy. To jednak dopiero początek.

W sobotę organizatorzy zapraszają na cykl bezpłatnych imprez, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W sali kultowego kina Delfin prowadzone będą spotkania z rowerowymi pasjonatami i specjalistami. Organizatorzy zapraszają również na debatę National Geographic oraz dyskusje o tym, jak m.in. wykorzystać regionalne pociągi przy planowaniu rowerowych wycieczek, gdzie warto wybrać się w podróż na dwóch kółkach.

Równolegle na Małej scenie (sala konferencyjna przy atrium) będzie można posłuchać m.in. o zwiedzaniu na dwóch kółkach brzegu Zalewu Szczecińskiego wraz z dziećmi, wyzwaniach w zawodzie dziennikarza podróżniczego, wyborze roweru w zależności od trasy.

Okazja do rozmów z ekspertami i rowerowymi pasjonatami, animacje dla najmłodszych

Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej to także okazja do rozmów z przedstawicielami m.in. National Geographic, Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus, Polferries, Muzeum Ziemi Pomorskiej, Allgemeiner Deutscher Fahrrad-Club.

Warto dodać, że te osoby, które w piątek i sobotę zajadą na rowerze do siedziby urzędu marszałkowskiego, będą mogły skorzystać z darmowego przeglądu oraz konsultacji rowerowych, które zapewni Sklep Rowerowy Szczecin Sebastiana Rosika.

W programie znalazły się również pokazy i testy sprzętów rowerowych. Nie zabraknie również animacji dla dzieci, warsztatów niemieckojęzycznych dla dzieci prowadzonych przez studentów Uniwersytetu Szczecińskiego, miasteczka rowerowego, toru przeszkód, alkogoogli, warsztatu podstawowych napraw rowerowych, symulatorów rowerowych i strefy foodtrucków.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej" współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.

Szczegóły na stronie: https://rowery.wzp.pl/artykul/26/program-polsko-niemieckich-dni-turystyki-rowerowej.