W social mediach bawi nas humorystycznymi grafikami, którymi komentuje bieżące wydarzenia w mieście. Tworzy wizje postapokaliptycznego Szczecina, a całkiem niedawno wydał komiks opowiadający historię słynnego rzeźnika z Niebuszewa. Tomasz Panek to młody artysta, który swoimi pracami „zaczepia” i intryguje. Jego twórczość już od najbliższego piątku będzie można podziwiać na wystawie „Szczecin miasto obok Polic”.
Co ważne, mimo że głównym bohaterem wystawy jest miasto Szczecin, ekspozycja przewrotnie będzie prezentowana w Policach, dokładnie w Galerii OBOK w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Siedleckiej 1. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy piątek, 1 marca, o godz. 19:00. Wstęp jest bezpłatny.
Na wystawie „Szczecin miasto obok Polic” będziemy mogli obejrzeć prace z trzech różnych dróg, którymi podąża autor. Pierwsza część to seria malarska pt. „Szczecin 2200”. To znane szczecińskie i okoliczne miejsca zaprezentowane w technice malarstwa cyfrowego. Obrazy przestawiają wizję upadku cywilizacji w wyniku wybuchu wojny atomowej. Warto zobaczyć jak autor przedstawia nową rzeczywistość, nową cywilizację.
Kolejnym elementem wystawy, będą satyryczne rysunki wprost z „Mało Szczegółowego Przewodnika po Szczecinie”. Tu za pomocą dowcipnej kreski, autor opisuje aktualne wydarzenia w Szczecinie oraz ukazuje miasto w humorystyczny sposób, niezmiennie żałując nad losem Frygi.
Ostatnią część wystawy tworzą kadry z komiksu „Rzeźnik”. Tu w czarno-biały sposób ujrzymy przerażającą historię „Rzeźnika z Niebuszewa”.
Tomasz Panek urodził się w 1990 roku w Gryficach. Jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Aktualnie mieszka i tworzy w Szczecinie. Rysunek od zawsze sprawiał mu przyjemność, niezależnie od tego czy rysował na kartce z bloku, czy na marginesie zeszytu podczas wykładów. Wciąż nie potrafi się zdecydować co do formy wyrazu, dlatego z jednej strony jest autorem dwóch części satyrycznego, ciepło przyjętego „Mało szczegółowego przewodnika po Szczecinie”, z drugiej strony zajmuje się malarstwem cyfrowym, co zaowocowało serią "Szczecin 2200" ukazującym miasto w postapokaliptycznym wydaniu. Z trzeciej strony zaś jest autorem komiksu nawiązującego klimatem do noir pt. „Rzeźnik” w ramach wydania „Komiks Szczeciński”. Twórczość Tomasza Panka można śledzić tutaj
Komentarze
4