Wynajem sprzętu na budowę może być obarczony pewnym ryzykiem. Kontrahenci słusznie zastanawiają się, czy urządzenia, które dotrą na miejsce, gdzie trwają prace, będą w dobrym stanie technicznym, wolne od usterek. To tylko jedna z przesłanek, która przemawia za tym, by dokładnie sprawdzać firmę, która oferuje najem. O czym jeszcze musisz pamiętać?
Kto powinien skorzystać z wynajmu maszyn budowlanych?
Wbrew pozorom, nie tylko firmy. Jeśli jesteś osobą prywatną i po prostu potrzebujesz betoniarki lub osuszacza, to również możesz skorzystać z ich oferty! W podobnym tonie można wypowiedzieć się np. o jednostkach samorządu terytorialnego – jeśli lokalnym służbom komunalnym zepsuła się minikoparka, a terminy gonią, to również i one mogą szybko wynająć niezbędny do ukończenia inwestycji sprzęt.
O tym, że w Szczecinie nie brakuje osób i firm, które byłyby potencjalnie zainteresowane wynajmem maszyn budowlanych, doskonale świadczą też dane statystyczne. GUS szacuje, że w stolicy województwa zachodniopomorskiego, w ciągu ostatniej dekady, przybyło ponad 22 tys. mieszkań.
Uśredniona wielkość posesji jest zbliżona do 70 mkw, co daje miastu 55 miejsce wśród polskich miast pod względem liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców. Główny Urząd Statystyczny szacuje, że uśredniony czas budowy domu (lub lokalu wielorodzinnego) jest zbliżony do 31 miesięcy.
Warto jednak zwrócić uwagę na to, że dzięki zastosowaniu nowoczesnego parku maszynowego, z pewnością można by realizować nowe inwestycje nieco szybciej. To między innymi dlatego warto zapoznać się z tym, co oferuje działająca w Szczecinie wypożyczalnia sprzętu budowlanego Drial.
Wynajem sprzętu budowlanego – co oferują najlepsze firmy?
Jeśli skorzystasz z usług sprawdzonej firmy, która ma swoje oddziały nie tylko w stolicy województwa zachodniopomorskiego, ale i w innych miastach w całej Polsce, jak Drial, to zyskasz dostęp do nowoczesnych, sprawdzonych maszyn, które wesprą Cię praktycznie na każdym etapie inwestycji.
W ofercie firmy nie powinno zabraknąć:
-
pomp (do igłofiltrów, zatapialnych, szlamowych),
-
podnośników (masztowych, nożycowych, teleskopowych, przegubowych),
-
urządzeń do prac ziemnych (zagęszczarek, minikoparek, walców, wozideł),
-
agregatów prądotwórczych,
-
osuszaczy,
-
nagrzewnic i wentylatorów,
-
myjek ciśnieniowych i odkurzaczy przemysłowych,
-
maszyn do prac betoniarskich,
-
szalunków.
Z taką listą maszyn budowlanych na wynajem można przeprowadzić nie tylko remont, ale i wielkie, komercyjne inwestycje! Trzeba jednak pamiętać o pewnej kluczowej kwestii…
Wynajem sprzętu budowlanego – czy dzierżawiący daje gwarancję najwyższej jakości maszyn?
W profesjonalnych firmach, które z powodzeniem działają na rynku od wielu lat, jest niemal pewne, że nie trafi nam się egzemplarz wybrakowany lub „po przejściach”. Przedsiębiorstwa takie jak Drial przykładają do tej kwestii ogromną wagę.
Faktem jest jednak, że każde urządzenie mechaniczne prędzej czy później zacznie wykazywać objawy tzw. zmęczenia materiału. To zbadane przez A.A. Griffitha na przełomie XIX i XX wieku zjawisko, na które nawet zostało wyprowadzone równanie. Jak zachowa się solidny dostawca, gdyby np. pompa szlamowa uległa awarii lub nagle przestała działać?
W cenie, w ramach obowiązującej umowy, pod wskazany adres zostanie wysłana nowa maszyna o takich samych lub zbliżonych parametrach technicznych. W ten sposób będziesz mógł wywiązać się z zadania, które zobowiązałeś się wykonać we wcześniej ustalonym terminie. To dodatkowy bufor bezpieczeństwa, który sprawia, że korzystanie z usług wypożyczalni maszyn staje się jeszcze bardziej komfortową opcją!
Komentarze
0