Piosenki o trudnych doświadczeniach pożegnań okraszone czarnym humorem – „Życie jest średnie” to sztuka, która pozwoli oswoić się ze stratą. Spektakl przeniesie widzów w świat wypełniony swoistym absurdem i tajemniczą aurą, jaką roztaczał wokół siebie Maciej Zembaty.
W ostatni poniedziałek kwietnia Willa Lentza zaprasza widzów do obejrzenia swojej kolejnej teatralnej produkcji. Tym razem na scenie przy al. Wojska Polskiego 84 wystawiony zostanie spektakl muzyczny „Życie jest średnie” w reżyserii Pawła Niczewskiego. Przedstawienie jest próbą opowiedzenia o odchodzeniu i jego różnych aspektach. Nie brakuje w nim jednak czarnego humoru, a to za sprawą piosenek autorstwa Macieja Zembatego – poety, satyryka, reżysera radiowego, mistrza czarnego humoru i absurdalnego kabaretu, którego większość kojarzy z audycji radiowej na antenie dawnej „Trójki”.
– Chciałem podjąć temat śmierci i odchodzenia, ale w sposób oswajający, poprzez czarny humor. Dlatego właśnie sięgnąłem po twórczość Zembatego, którego podejście i to, jak mówi o trudnych rzeczach, jak słabość ciała czy upływ czasu, zawsze były dla mnie fascynujące – mówi reżyser spektaklu.
Połączone siły lokalnych twórców
„Życie jest średnie” to efekt kooperacji szczecińskich artystów. Na scenie widzowie zobaczą Dorotę Chrulską i Sławomira Kołakowskiego z Teatru Polskiego. Oprócz aktorów spektakl tworzą muzycy. Na akordeonie zagra Krzysztof Baranowski, a Lech Grochala na instrumentach perkusyjnych. Pojawi się również Michał Starkiewicz z gitarą i banjo.
Twórcy przedstawienia zaproponują powrót do lat świetności radiowej „Trójki”, do czasów, gdy późnym wieczorem pojawiał się na falach kultowej rozgłośni wyjątkowo niski głos, a jego tajemniczy właściciel, doświadczany przez ciężką chorobę, prezentował tam niesamowity teatr.
Spektakl będzie można obejrzeć 29 kwietnia o godz. 19:00. Bilety w cenie 40/60 zł dostępne na https://bilety.willa-lentza.pl/.
Szczeciński spektakl stworzyli: Paweł Niczewski (scenariusz i reżyseria), Krzysztof Baranowski (kierownictwo muzyczne), Arkadiusz Buszko (plastyka ruchu), Agnieszka Miluniec i Maciej Osmycki (scenografia i kostiumy), Sławomir Kołakowski i Dorota Chrulska (aktorzy), Krzysztof Baranowski (akordeon), Lech Grochala (instrumenty perkusyjne), Michał Starkiewicz (banjo, gitara).
Po spektaklu można obejrzeć także dwie nowe wystawy w Galerii Willa Lentza- Lexa Drewinskiego oraz Szczecin w malarstwie przełomu XIX I XX wieku.
Komentarze
0Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.