8 milionów złotych z budżetu SBO wydane zostanie na 13 zwycięskich projektów. Duża część z nich to inwestycje w obiekty sportowe. Najwięcej głosów otrzymały zadania zgłoszone przez klub Arkonia Szczecin.
W 5. edycji SBO głosowanie odbywało się w podziale na kategorie: zadania ogólnomiejskie, zadania dzielnicowe duże i zadania dzielnicowe małe. Oto 13 zwycięskich projektów.
Zadania ogólnomiejskie
Modernizacja boisk piłkarskich na stadionie K.S Arkonia Szczecin przy ulicy Arkońskiej (stadion) oraz budynku socjalnego – 4 260 głosów
Zadania dzielnicowe duże
Północ: Budowa nowoczesnego krytego boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Nehringa 69 (obok stadionu Hutnika) – 1 107 głosów.
Prawobrzeże: Freedom Szczecin – Najlepszy plac zabaw w mieście (w Parku Wolności w Podjuchach) – 2 511 głosów.
Śródmieście: Rewitalizacja alejek i modernizacja otoczenia w parku Żeromskiego – 704 głosy.
Zachód: Zakup i montaż hali pneumatycznej z systemem oświetlenia i ogrzewania nad boiskiem piłkarskim przy ulicy Arkońskiej (stadion) o wymiarach 100m x 50 m – 3 635 głosów.
Zadania dzielnicowe małe
Północ:
Rozbudowa i modernizacja parkingu oraz chodników na obiekcie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Nehringa (stadion Hutnika) – 1 096 głosów
Budowa oświetlenia ul. Pszczelnej – 717 głosów
Prawobrzeże:
Szwajowy ogród kultury (w Parku Wolności w Podjuchach) – 2 311 głosów.
Różane ogrody II (Kijewo) – 808 głosów.
Śródmieście:
#SZCZECIN - wielki napis jako atrakcja turystyczna i ciekawe miejsce do pamiątkowego zdjęcia (proponowane miejsca: bulwary na Łasztowni, przy wjeździe na Trasę Zamkową na wysokości Teatru Kana, na pl. Żołnierza) – 946 głosów
Witaj w Szczecinie - mural na murze przy ulicy Owocowej naprzeciwko nowego wyjścia z dworca – 662 głosy
Zachód:
Budowa strefy sprawności sportowej przy ulicy Arkońskiej (stadion Arkonii) – 4 489 głosów
Bezpieczny parking – bezpieczne dziecko. Budowa parkingu przy SP nr 53 (róg ul. Stefana Okrzei i Wosia Budzysza) - 1 759 głosów.
Największymi zwycięzcami są więc mieszkańcy głosujący na projekty związane z klubami Arkonii (3 zadania do realizacji) i Hutnika (2) oraz propozycje Rady Osiedla Podjuchy (2).
Mniej głosujących niż rok temu
W głosowaniu wzięło udział 26 378 mieszkańców. To mniej niż w ubiegłorocznej edycji, gdy zaangażowanych było 30 tysięcy osób.
- Na pewno martwi mnie, że mniej mieszkańców brało udział w głosowaniu. Naszym założeniem było, żeby z roku na rok liczba głosujących wzrastała. Tego celu nie udało nam się osiągnąć. To na pewno minus i nad tym musimy popracować – komentował wyniki prezydent Piotr Krzystek. – Co jednak kluczowe, SBO jest ważnym instrumentem, Pozwala mieszkańcom bezpośrednio decydować jakie zadania będą w ich otoczeniu realizowane. Z całą pewnością nie powinniśmy od tego odchodzić. Forma natomiast jest otwarta, powinniśmy szukać najlepszych rozwiązań.
Zwycięskie projekty powinny zostać zrealizowane w 2018 roku. Praktyka pokazuje jednak, że bardziej skomplikowane zadania są przekładane zwykle na kolejny rok.
Komentarze
23