Budowa lotniska Berlin Brandenburg trwała aż 14 lat, a termin jego otwarcia był sześciokrotnie przekładany. W sobotę, 31 października, wreszcie stało się to faktem. Lotnisko Brandenburg zostało oficjalnie otwarte.
Zapytaliśmy lokalnego przewoźnika, firmę SBS – Transfery Szczecin Berlin, jaką propozycję przygotował dla szczecinian w związku z otwarciem portu lotniczego Berlin Brandenburg.
SBS kursy na nowe lotnisko realizuje pod nazwą BerTransfer. Jest to spersonalizowana oferta przejazdów. Mieszkańcy Pomorza Zachodniego znają tę usługę z wcześniejszych podróży na inne berlińskie lotniska. To indywidualny transfer realizowany przez doświadczonych kierowców, takimi samochodami jak: mercedesy klasy E, Audi A6 czy busy mercedesy klasy V i Vito.
Bezpieczny i wygodny dojazd na lotnisko prosto spod domu, hotelu czy firmy
Zasady są takie same i nic w tej kwestii się nie zmieniło. Kierowcy odbierają pasażerów bezpośrednio spod drzwi domu czy firmy, w której pracują.
– W przypadkach, gdy szczególnie liczy się czas, jesteśmy w stanie przyjechać w ciągu zaledwie 1,5 godziny od zamówienia – mówi Magdalena Stępień, specjalista ds. klientów kluczowych. – W związku z naszą 20-letnią obsługą na trasie Szczecin–Berlin świetnie znamy różne warianty tras na lotnisko Brandenburg i w razie korków czy innych zdarzeń na drodze jesteśmy gwarancją bezpiecznego dotarcia na czas – zaznacza.
Przewoźnik cały czas skrupulatnie dba o zapewnienie skutecznej ochrony przeciw COVID-19 zarówno swoim pasażerom, jak i kierowcom.
– Minimalizujemy ryzyko poprzez regularne dezynfekcje samochodów, ozonowanie aut i stosowanie się do wszelkich obostrzeń WHO dotyczących bezpiecznej podróży – podkreśla Magdalena Stępień. – Nie ma u nas w tej chwili możliwości łączenia pasażerów z różnych lotów. Wyłącznie zabieramy rodziny lub osoby podróżujące razem. Bezpieczny transport, to nasza dewiza!
Szczegóły nowej usługi BerTransfer i zasad funkcjonowania transferów można sprawdzić na oficjalnym fanpage'u firmy lub na www.sbs.szczecin.pl
Otwarcie Berlin Brandenburg, zamknięcie Berlin Tegel
Budowa lotniska Berlin Brandenburg im. Willy’ego Brandta kosztowała ponad 6 mld euro. Pierwotnie otwarcie planowano już w 2012 r., ale na jaw wyszło wiele usterek i błędów konstrukcyjnych. Wielkim wyzwaniem była konieczność przebudowy instalacji oddymiającej, bez której port lotniczy nie spełniałby wymogów przeciwpożarowych. Ostatecznie skończyło się na aż 8-letnim poślizgu. Wraz z otwarciem nowego portu, 8 listopada zamknięte zostało lotnisko Berlin Tegel.
Komentarze
0Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.