Mowa o ulicach Modrej i Koralowej, na przebudowę których mieszkańcy czekali od lat. Inwestycja właśnie rusza i potrwa 2 lata.

Mieszkańcy Bezrzecza od lat narzekają na zły stan Modrej i Koralowej. Ich remont planowany był od dawna, ale musiały czekać „w kolejce” ze względu na kumulację inwestycji drogowych w tym rejonie Szczecina. Miasto tłumaczyło, że nie chce dokładać kolejnych utrudnień, a priorytet miały zadania dofinansowane z Unii Europejskiej, czyli węzły Łękno i Głębokie oraz przebudowa ul. Szafera. Dwie z tych inwestycji zostały zakończone, węzeł Łękno też jest już na finiszu, więc nadszedł czas na Modrą i Koralową.

Przebudową obu ulic zajmie się firma Strabag. Ten wykonawca znany jest w Szczecinie chociażby z przebudowanego przed czasem węzła Głębokie oraz Estakady Pomorskiej.

Co zostanie zrobione? Zakres planowanych prac obejmie m.in. poszerzenie jezdni i wykonanie jej nowej konstrukcji, przebudowę oraz budowę chodników, wykonanie pasów rowerowych, przebudowę skrzyżowań czy prace związane z oświetleniem ulicznym i kanalizacją deszczową.

Pierwszych utrudnień i zmian w organizacji ruchu należy się spodziewać już od najbliższego wtorku, 16 listopada.

Pierwszy etap robót obejmie odcinek ul. Modrej od ronda przy ul. Szerokiej do ul. Wroniej. Dla ruchu samochodowego zamknięty zostanie odcinek pomiędzy ul. Żyzną a Sikorki. Przejazd pojazdów komunikacji miejskiej nadal będzie możliwy. Dodatkowo na ul. Koralowej na odcinku pomiędzy ul. Zaściankową a Nowowiejską zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (poza komunikacją miejską).

– Wykonawca planuje wprowadzić zmiany ok. godziny 10:00 rano – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. – Celem zmian jest przekierowanie ruchu samochodowego z Dobrej tak, aby kierowcy jadący do centrum Szczecina, korzystali z objazdu przez węzeł Głębokie.

Jak dodaje rzecznik, kwestie związane z dojazdami do posesji w trakcie realizacji robót budowlanych, będzie można ustalać indywidualnie z wykonawcą.

Wszystko ma być gotowe za 2 lata. Koszt prac to ponad 23,8 mln zł brutto.