Warsztaty kiszenia ogórków, tworzenie mebli z kartonu, zwiedzanie Opery na Zamku, wykłady o polskich meblach i wzorach, przygotowywanie recepty na swój indywidualny zapach, warsztaty instrumentalne – m.in. takie atrakcje zaplanowano w ramach nowego cyklu wydarzeń „Polska – znaki szczególne”. Pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę, 8 lipca.
Projekt zostanie zainaugurowany w najbliższą sobotę, 8 lipca. Pierwsze spotkanie będzie dotyczyło polskich dźwięków i historii rodzimej muzyki. W ramach wydarzenia zaplanowano wizytę w Operze na Zamku (zapisy poprzez e-mail: polska_znaki@saa.pl) oraz wokalno-instrumentalne warsztaty w Różance.
Organizatorzy zapraszają dziadków z wnukami i rodziców (opiekunów) z dziećmi. Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny.
Program:
1. POLSKIE DŹWIĘKI
sobota, 8 lipca, godz. 11.00-13.00 Opera na Zamku, godz. 14.00 Ogród Różany
Opera i Różanka to miejsca, do których zawitają uczestnicy w ramach poszukiwania dźwięków i historii polskiej muzyki. W tych okolicznościach zostanie przybliżony temat pieśni patriotycznych. Zgłoszenia na zwiedzanie Opery kierować należy na e-mail: polska_znaki@saa.pl do 7 lipca, godz.16.00.
2. POLSKIE MEBLE
sobota, 22 lipca, godz. 14.00 Ogród Różany
Wykład o meblach z Polski, historii polskiego wzornictwa, meblarstwa oraz potrzebach i trendach w kontekście projektowania przestrzeni w domu w ujęciu wykluczenia, niepełnosprawności i starzejącego się społeczeństwa. Część warsztatowa to wykonanie mebli z kartonu.
3. POLSKIE WZORY
sobota, 29 lipca, godz. 14.00 Ogród Różany
Wykład o deseniach i wzorach, które są charakterystyczne dla Polski – jej folkloru, charakterystycznych produkowanych wzorów na tkaninach, tapetach, neonach, papierach pakowych. Na postawie polskich ludowych wzorów i innych przez lata modnych każda z par wykona metr bieżący polskiego wzoru.
4. POLSKIE SMAKI
sobota, 5 sierpnia, godz. 14.00 Ogród Różany
Opowieść o polskich smakach. Nie zabraknie wspomnień i dyskusji seniorów oraz juniorów na temat ulubionych smaków i potraw. Zaplanowano warsztaty kiszenia ogórków. Wszyscy uczestnicy będą mieli przed sobą zadanie zrobienia dwóch słojów kiszonych ogórków.
5. POLSKIE ZAPACHY
sobota, 12 sierpnia, godz. 14.00 Ogród Różany
Wykład dotyczący polskich zapachów w kontekście wspomnień, natury, a także polskiego perfumiarstwa. Na spotkaniu omówione zostaną biologiczne podstawy, wpływ i rola zapachu w życiu człowieka. Przykłady polskich zapachów. Przygotowanie recepty na swój indywidualny zapach.
Informacje o kolejnych odcinkach programu dostępne będą na stronie www.saa.pl
Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym cyklu.
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami Szczecińskiej Agencji Artystycznej są: Akademia Sztuki, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie, Opera na Zamku w Szczecinie, Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym, Urząd Miasta Szczecin.
Komentarze
0