Bez wychodzenia z domu będzie można zapoznać się z ofertami pracy i porozmawiać z przedstawicielami ponad 30 firm z Polski i Niemiec. Zaplanowano również praktyczne webinary, w ramach których eksperci doradzą, jak napisać dobre CV i jak przygotować się do wirtualnej rozmowy rekrutacyjnej. To wszystko podczas pierwszych w naszym regionie wirtualnych targów pracy, które odbędą się już 20 i 21 października 2020.
Giełda Pracy, organizowana przez Akademickie Biuro Karier US, do tej pory odbywała się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Niestety z powodu pandemii marcowe wydarzenie musiało zostać odwołane Nie chcąc rezygnować również z jesiennej edycji, organizatorzy zaplanowali ją w zupełnie nowej formule. W dniach 20 i 21 października (wtorek–środa) odbędzie się Wirtualna Giełda Pracy. Będą to pierwsze wirtualne targi pracy w naszym regionie. W wydarzeniu zapowiedziało udział 35 wystawców z Polski, Niemiec i Hiszpanii.
Studenci i absolwenci bez wychodzenia z domu będą mogli zapoznać się z dostępnymi ofertami pracy, praktyk i stażów. O szczegółach i warunkach zatrudnienia z każdym pracodawcą będzie można porozmawiać na czacie. W oba dni będą oni dostępni w godz. 09:00–14:00. Zaplanowano również specjalne webinary. Poprowadzą je praktycy, którzy doradzą, jak przygotować CV czy co zrobić, by wyróżnić się na rynku pracy.
20 października 2020 r. – „Zbuduj swoje CV”, przedstawiciele McKinsey EMEA Shared Services Sp. z o.o. >>>
21 października 2020 r. – „Jak wyróżnić się na rynku? – darmowe kursy”, przedstawiciele Santander Universidades >>>
Ponadto na odwiedzających Wirtualną Giełdę Pracy będą czekali doradcy zawodowi. Będzie się można z nimi połączyć na stoisku Akademickiego Biura Karier US. Doradcy nie tylko przedstawią bogatą ofertę biura karier, ale także podpowiedzą m.in. jak zaplanować swoją ścieżkę zawodową, edukacyjną, jak szukać pracy czy jak przygotować CV i list motywacyjny.
Wirtualna Giełda Pracy dostępna jest pod tym linkiem: https://gieldapracy.usz.webexpo.pl/
Wirtualna Giełda Pracy może odbyć się w ramach realizacji projektu Interreg „Rozwój gospodarczy poprzez aktywną współpracę między szkołami wyższymi a przedsiębiorstwami w polsko-niemieckim regionie przygranicznym” i współpracy z niemieckimi partnerami tj. Hochschule Stralsund, Hochschule für nachhaltige Entwicklung Eberswalde oraz Unternehmervereinigung Uckermark.
Więcej informacji: https://abk.usz.edu.pl/gieldy-pracy/
Komentarze
8