Jest ciemne, aromatyczne i nigdy wcześniej nie było oferowane gościom. Tyle na razie wiemy o piwie przygotowanym specjalnie ma jubileusz pierwszego warzenia piwa w Browarze pod Zamkiem przy ul. Panieńskiej 12. Nowego trunku będzie można za darmo spróbować 16 stycznia, podczas wieczoru, który uświetni występ szczecińskiego zespołu The Six, z świetnie znanym z programu The Voice of Poland Maciejem Mazurem.
Wyjątkowe piwo i wyjątkowa muzyka
Mija rok od czasu, gdy w kadziach restauracyjnego browaru przy ul. Panieńskiej 12 uwarzono pierwszą warkę. Od tego czasu barmani rozlali tam już 60 tys. litrów piwa. W stałej ofercie zawsze było Pszeniczne Słoneczne i Pils Warszewo. Poza tym regularnie pojawiają się piwa specjalne. Jakość oferty potwierdził już pierwszy medal dla piwa w kategorii Amber Lager – Marcowe Niebuszewo, otrzymany na Konkursie Piw Rzemieślniczych - jednego z najważniejszych konkursów dla piwowarów w Polsce. Teraz, na jubileusz pierwszego warzenia, przygotowano nową, ciekawą propozycję.
– Chcemy, żeby nasi Goście spróbowali czegoś nowego. Na razie nie zdradzamy jakie to będzie piwo. Niech pozostanie to niespodzianką – mówi Arkadiusz Łangowski, współwłaściciel Browaru Pod Zamkiem.
Jubileusz połączony z degustacją nowego piwa zaplanowano na 16 stycznia, od godziny 19.00. Gwiazdą wieczoru w Browarze pod Zamkiem będzie zespół The Six. To szczecińska formacja, w której jednym z wokalistów jest Maciej Mazur. Cała Polska poznała jego talent podczas telewizyjnego programu The Voice of Poland, w którym występował w drużynie Grzegorza Hyżego.
– W repertuarze The Six znajdują się własne, akustyczne aranżacje hitów wszech czasów oraz z ostatnich lat, zarówno z polskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej. To szczeciński zespół, a właśnie osoby związane z naszym miastem staramy się szczególnie promować w Browarze pod Zamkiem – podkreśla Agnieszka Tomaszewska, marketing manager Browaru pod Zamkiem.
Warsztaty z degustacją piwa i tematyczny spacer
Jubileusz pierwszego warzenia piwa zbiega się w Browarze pod Zamkiem z nową cykliczną imprezą dla miłośników piwa. W ramach warsztatów współorganizowanych z Pivnym Szczecinem, piwowar Jarosław Jurga zaprezentuje proces produkcji piwa. Z bliska będzie można zobaczyć instalację browarniczą, dowiedzieć się jakie surowce są wykorzystywane do produkcji piwa, a na koniec spróbować różnych rodzajów piw. Wcześniej przewidziano spacer z przewodnikiem Tomaszem Wieczorkiem po szczecińskich miejscach związanych z piwem.
Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymają pamiątkowy certyfikat ukończenia pierwszego etapu wtajemniczenia w proces produkcji piwa, pamiątkowy kufel Browaru Pod Zamkiem, degustacyjny pokal Pivnego Szczecina i „piwną” mapkę miasta.
Pierwsze półtoragodzinne warsztaty wraz ze spacerem zaplanowano 16 stycznia o godzinie 16.00. Udział w wydarzeniu kosztuje 59 zł (w cenie wliczone są już degustacyjne pokale). Liczba uczestników spaceru jest ograniczona. Bilety można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej Visit Szczecin przy pl. Żołnierza Polskiego 20, 70-551 Szczecin, tel.: 91 434 04 40.
Czuć tutaj historię miasta, ale nie brakuje też nowoczesnych elementów
Browar Pod Zamkiem znajduje się w najstarszej części Szczecina. Na Podzamczu, poniżej wschodniej skarpy Zamku Książąt Pomorskich. Budowa była prowadzona tak, aby jak najwięcej elementów architektonicznych takich jak ściany, przejścia czy sklepienia zachować w oryginalnej formie sprzed setek lat.
Dowodem przemijającej historii tego miejsca są zarówno cegły o różnych wymiarach charakterystycznych dla różnych okresów, głazy wykorzystywane jako element budulcowy w okresie średniowiecznym, jak i drobne przedmioty codziennego użytku znalezione w piwnicach tego obiektu. Wszystkie te elementy są doskonale wyeksponowane między innymi poprzez dobór odpowiedniego doświetlenia. W zupełnie innym, nowoczesnym stylu utrzymane są sale na parterze lokalu. Duże wrażenie robią błyszczące miedziane kadzie na parterze oraz pozostała instalacja browarnicza umiejętnie wkomponowana w wystrój wnętrza.
– Browar pod Zamkiem wciąż jest jeszcze młodym lokalem, który mieszkańcy i turyści chętnie odkrywają. Coraz większą popularnością cieszą się również nasze muzyczne czwartki, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Muzyka na żywo z kuflem pysznego piwa w dłoni oraz stale poszerzającą się ofertą kulinarną jest dobrym oderwaniem się od biegu dnia codziennego – mówi Agnieszka Tomaszewska.
Kamienica, w której mieści się browar powstała w miejscu częściowo zachowanych historycznych piwnic. W rewitalizację tego miejsca zainwestowała firma WONAR, należąca do Hanny i Hieronima Łangowskich.
Komentarze
6