Serce bije Ci mocniej na widok rzeczy z demobilu? Kręci Cię powojskowy szpej i oldschoolowe klimaty? Masz w głowie setki pomysłów na kreatywne przerabianie różnych przedmiotów? Wypad na targi staroci to dla Ciebie idealny plan na weekend? Jeśli przynajmniej raz w Twojej głowie pojawiła się odpowiedź „tak” – to w naszym sklepie poczujesz się jak u siebie.

Powojskowe „1001 drobiazgów” i nie tylko

Charakterystyczny budynek z czerwonej cegły, a w nim siedziba szczecińskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego i sklep z autentycznym sprzętem i ubraniami prosto z wojska. Wiele artykułów dostępnych w sklepie AMW w Szczecinie jest zupełnie nowych, inne wciąż są w bardzo dobrym stanie, bo większość swojej służby w armii spędziły na magazynowych półkach. To nie tylko wyposażenie i elementy umundurowania dla fanów wojskowości, militariów czy osób zajmujących się odtwarzaniem historii; to przedmioty, które mogą przydać się w domu, w ogrodzie, w garażu czy w czasie zabaw i wycieczek z dziećmi. W ofercie nie brakuje też rzeczy, które świetnie sprawdzą się jako element wystroju wnętrza (zwłaszcza, jeśli ktoś lubi styl industrialny) lub - jak przypadku porcelany (w sklepie czekają m.in. dzbanki, musztardniczki i talerze ze stali nierdzewnej) wprowadzą element retro do zastawy stołowej – mówi kierownik Działu ds. Marketingu i PR – Dorota Sypniewska. 

Garażowi i „przydomowi” majsterkowicze, a także miłośnicy wypadów w teren znajdą u nas dobrej jakości kurtki, spodnie, koszulki oraz różne rodzaje rękawic, które idealnie sprawdzą się w niższych temperaturach i przy pracach okołodomowych. Dla fanów sportów zimowych mamy narty, kaski i buty narciarskie. Sprzęt wymaga drobnej renowacji, ale ceny są konkurencyjne.

Tylko po co wojsku akcesoria narciarskie? Jako ciekawostkę możemy powiedzieć, że żołnierze w okresie zimowym są wysyłani na poligony w tereny górskie, gdzie trenują taktykę zimową w połączeniu z rozpoznaniem terenu.

Za to każdemu, bez względu na to, czy kiedykolwiek miał na nogach narty, przydadzą się drewniane skrzynie po amunicji – małe, duże, średnie. Można przechować w nich prawie wszystko, a dodatkowo doskonale nadają się do przerobienia na siedziska, doniczki na taras czy do ogrodu lub oryginalne szafki.

Sklep AMW to sklep dla wszystkich, a zwłaszcza dla osób kreatywnych, bo kto powiedział, że przedmioty określa ich dotychczasowe przeznaczenie? Czy menażka nie może posłużyć jako przybornik na biurko, a worek na wyposażenie nie może być idealnym schowkiem na zabawki? 
Tak naprawdę, tylko nasza wyobraźnia jest tu ograniczeniem.

Potulicka 2 – sprawdź ten adres!

W sklepie AMW w Szczecinie przy ul. Potulickiej 2 (wejście od strony ul. Ks. Sambora) zakupy zrobimy we wtorki, środy i czwartki w godzinach 9.00 – 14.00.

Obecnie mamy w ofercie pond 240 pozycji. Na pewno warto odwiedzić nas sklep, bo jest w czym wybierać. Asortyment w punkcie stacjonarnym cały czas się zmienia, część rzeczy zostaje sprzedana, ale dochodzą nowe pozycje, które w ciągu roku na bieżąco są przejmowane z jednostek wojskowych mówi kierownik Działu ds. Gospodarki Mieniem Ruchomym – Tomasz Żytniak. 

Warto pamiętać, że w szczecińskim punkcie nie znajdziecie karabinów i granatów. Broń to sprzęt koncesjonowany, na którego zakup potrzebne jest specjalne zezwolenie wydawane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Bez przetargów - wyprzedaż mienia wojskowego - AMW OR Szczecin - Agencja Mienia Wojskowego