Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto zacząć poszukiwać prezentów, którymi obdarujemy naszych najbliższych. W przypadku zakupów prezentowych ludzie dzielą się na dwie podstawowe grupy – ci, którzy zawsze wiedzą, co kupić, oraz ci, którzy zupełnie nie mają o tym pojęcia. Jeśli należysz do tej drugiej (dość licznej swoją drogą) grupy, chętnie pomożemy ci wybrać coś ciekawego. W dzisiejszym artykule skupimy się na upominku raczej praktycznym, co naszym zdaniem zawsze jest dobrym pomysłem. Czego najchętniej używamy gdy za oknem panuje zima? Oczywiście ciepłych kocyków! O tym, jaki koc wybrać na prezent oraz jak estetycznie go zapakować przeczytacie w dzisiejszym tekście! Zapraszamy do lektury!

Ozdobny koc na kanapę – koc świąteczny

Koc to produkt wielofunkcyjny – nie tylko ogrzeje nas w chłodne dni, ale także pozwoli na estetyczną ozdobę kanapy lub narożnika. Element dekoracyjny nie tylko świetnie wygląda, ale także pozwala ochronić materiał siedziska przed ewentualnymi zabrudzeniami, a w czasie długich zimowych wieczorów miły materiał kocyka pozwoli nam na utrzymanie komfortu termicznego, co szczególnie doceniają największe zmarzluchy. Koce świąteczne oprócz tematycznego nadruku w postaci bombek, reniferów czy choinek, charakteryzuje także grubość i rodzaj zastosowanego materiału. Jaki koc najlepiej sprawdzi się na zimowy prezent?

Jaki koc najcieplejszy? Zimowy koc na święta

Wybierając koc warto zwracać uwagę na materiał, z którego został o wykonany. Jeśli wybieramy koc, który ma zostać prezentem świątecznym, należy dowiedzieć się, czy mamy do czynienia z potencjalnym zmarzluchem, czy też wystarczy kupić kocyk cieńszy, który będzie kompanem wypoczynku przez cały rok. Oto kilka najczęściej wybieranych przez klientów rodzajów koców:

  • Koce polarowe – koce polarowe zyskały ogromną popularność. Materiał jest miękki i bardzo miły w dotyku, jednak należy pamiętać, że jest to tkanina wykonana w całości z tworzyw sztucznych, zatem świetnie trzyma ciepło, ale praktycznie wcale nie odprowadza wilgoci. Koce polarowe dobrze sprawdzą się na chłodne miesiące, jednak raczej nie będą najlepsze na sezon letni.

  • Koce bawełniane – bawełna to w zupełności naturalny materiał, który towarzyszy ludziom już od wielu wieków. Koce bawełniane są przyjemne w dotyku, ze względu na naturalne pochodzenie koce dobrze przypuszczają powietrze, pozwalając ciału oddychać, materiał jest także bezpieczny dla alergików. Koce bawełniane najczęściej stosowane są w tekstyliach dla dzieci.

  • Koce wełniane – wełnę można uznać za materiał idealny, który w chłodne dni pozwala się ogrzać, natomiast latem chłodzi. Koc wykonany z wełny świetnie przepuszcza powietrze, chłonie wilgoć, oraz jest odporny na gniecenie i plamienie. Do wad materiału należą oczywiście cena, oraz fakt, że koce wykonane w całości z czystej wełny mogą być twarde i gryzące.

  • Koce poliestrowe – akryl, nylon i poliester to materiały zupełnie syntetyczne, których ogromną zaletą są dostępność i cena. Należy pamiętać, że za niską ceną często nie podąża jakość, a koce po kilku praniach lubią się zbijać lub mechacić, jednak jeśli potrzebujemy koca czysto dekoracyjnego w dobrej cenie to można zdecydować się na tę opcję.

Jak zapakować koc na prezent? Pakowanie niewymiarowych prezentów

Estetyczne pakowanie prezentów jest prawdziwą sztuką, a obserwacja tego jak robią to profesjonaliści należy do bardzo satysfakcjonujących. Nie da się ukryć, że koc nie należy do rzeczy najłatwiejszych do zapakowania rzeczy. Nieregularne kształty w zawsze sprawiają trochę trudu w pakowaniu, szczególnie gdy nie chcemy korzystać z torby prezentowej, a ozdobnego papieru. Jak zapakować właściwie każdy prezent o nieregularnym kształcie w papier do pakowania? Wystarczy z papieru stworzyć “tytkę”:

  1. Kawałek papieru w odpowiedni rozmiarze ucinamy i sklejamy taśmą klejąca tak by stworzyć duży rulon

  2. Jeden z końców rulonu zaginamy tak, by stworzyć dno – zaklejamy taśmą

  3. Do gotowej tytki wkładamy prezent i zaklejamy u góry taśmą

  4. Dla dodatkowego efektu można całość przewiązać ozdobną wstążką