Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” to jeden z najbardziej cenionych tego typu zespołów na świecie. Została założona w Poznaniu w 1968 roku przez Agnieszkę Duczmal, która Tym razem przyjechała do Szczecina aż z dwiema dyrygentkami. Oprócz pani Agnieszki w sali Bogusława Zamku Książąt Pomorskich wystąpiła bowiem także w tej funkcji jej córka – Anna Mróz

Całe wydarzenie zapowiedział i ubarwił ciekawymi szczegółami na temat wykonywanych utworów pan Mikołaj Szczęsny. W przypadku najbardziej popularnych z całego zestawu „Obrazków z wystawy” podkreślił, że jest to utwór zazwyczaj grany przez wielkie orkiestry. Pani Agnieszka Duczmal zaaranżowała ten utwór dla „Amadeusa” czyli na znacznie mniejszy skład instrumentalny. Nie było to łatwe zadanie, ale powiodło się. Efekt mogliśmy usłyszeć w niedzielny wieczór w Szczecinie (orkiestra zagrała to dzieło pod batutą Anny Mróz)

We wcześniejszej części koncertu zabrzmiały klasyczne kompozycje W. A. Mozarta („Divertimento F-dur KV 138”) oraz Jana Sebastina Bacha (koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041). Ten drugi utwór zostały wykonany z udziałem Jarosława Nadrzyckiego – bardzo utalentowanego młodego skrzypka, który ma na swoim koncie wiele nagród. M.in. w 2002 roku otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Maxa Rostala w Berlinie, a w 2004 roku - II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Tibora Vargi w Sion w Szwajcarii.
Wspomniane już wyżej „Obrazki z wystawy” ukazały możliwości orkiestry w całej pełni. Zostały przyjęte z wielkim aplauzem przez szczecińska publiczność, która oczywiście wymogła na muzykach wykonanie dodatkowych kompozycji. Na zakończenie zabrzmiał „Pling, Plang, Plung” Leroya Andersona. To żart muzyczny często zamyka występy Orkiestry Kameralnej Amadeus.