Zastanawialiście się kiedyś nad układem ulic Szczecina, nad biografiami wielkich tego miasta z przeszłości, nad tym co oznaczają płaskorzeźby zdobiące najważniejsze budynki w Szczecinie? O tajemniczym Szczecinie i swojej najnowszej książce, w której nasze miasto jest głównym bohaterem, opowiadał Wojciech Burger podczas spotkania z czytelnikami.

Książnica Pomorska, Sala Kolumnowa, godzina 17.00. Pora w sam raz na wczesną kolację, albo późny obiad, odpoczynek po pracy, albo spotkanie z przyjaciółmi. Mimo to spora część szczecinian postanowiła wybrać się na spotkanie ze szczecińskim autorem. Co dostali? Nie zabrakło prezentacji zdjęć wyjątkowych ze Szczecina. Goście wraz z prowadzącymi mogli zastanowić się nad tym kim byli tacy ludzie jak Hermann Haken, Wilhelm Meyer-Schwartau czy Johannes Quistorp. Nie zabrakło dokładnych zdjęć poszczególnych budynków i opowieści o Gryfie.

 

Ta opowieść o wyjątkowości Szczecina była uzupełnieniem treści drugiej części szczecińskiego tryptyku, dla tych, którzy mają już za sobą lekturę „Ostatniego z bogów” i zachętą do tego by po tę część sięgnęli ci, którzy jeszcze jej nie czytali. Po obszernej prezentacji przyszedł czas na pytania czytelników – a ci oczywiście nie zawiedli.

Pojawiło się kilka pytań dotyczących spiskowych teorii dziejów, ale także te o sposób pracy nad książką, inspirację i źródło pomysłów. Przed pytaniem nie uchował się także wydawca, który fanom Wojciecha Burgera musiał zdradzić kiedy na rynku pojawi się trzecia część tryptyku. Po niemal dwugodzinnym spotkaniu przyszedł czas na rzecz, chyba najmilszą – rozdawanie autografów.

Wojciech Burger jest szczecińskim pisarzem, który w dużej mierze akcje swoich powieści umieszcza w rodzinnym mieście. Pisarz został także ambasadorem kampanii społecznej „Szczecin_z całego serca polecam AMBASADOR”.

Zobacz także:

Tatuaż wyryty w świadomości – Wojciech Burger „Ostatni z bogów”