Kredyt na nieruchomość spędza często sen z powiek wielu osób, którzy marzą o własnym mieszkaniu - zwłaszcza w przypadku, kiedy w grę wchodzi posiadanie umowy o pracę na czas określony. Obawiają się, że banki nie będą przychylne do zaoferowania im umowy kredytowej, a tym samym - kredyt mieszkaniowy będzie poza ich zasięgiem. Sprawdźmy więc, czy w przypadku kredytu hipotecznego jest to zgodne z prawdą.
1. Umowa na czas określony - czy możliwy jest kredyt na nieruchomość?
2. Udzielenie kredytu hipotecznego - jakie warunki muszą spełnić osoby bez UOP na czas nieokreślony?
3. Kredyt hipoteczny - wybór placówki musi być dobrze przemyślany
Umowa na czas określony - czy możliwy jest kredyt na nieruchomość?
Nie od dziś wiadomo, że w przypadku, kiedy chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny najlepszą sytuacją jest posiadanie umowy o pracę na czas nieokreślony. Banki patrzą na nią zdecydowanie bardziej przychylnie niż w przypadku umów w których pracodawca jasno określił okres zatrudnienia. Powód? Przyznanie kredytu, to jedno, a okres kredytowania, to drugie. Osoby posiadające zdolność kredytową zobowiązują się spłacić pożyczkę, ale w długim czasie kredytowania. Często mowa nawet o 35 latach. Nie oznacza to jednak, że sektor kredytów hipotecznych jest bezwzględnie zarezerwowany dla osób z bezterminową UOP. Rynek z roku na rok się zmienia, co oznacza, że osoby posiadające te na określony, mają szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku przez banki. Oznacza to jednak o wiele więcej formalności i możliwości pojawienia się pewnych komplikacji.
Udzielenie kredytu hipotecznego - jakie warunki muszą spełnić osoby bez UOP na czas nieokreślony?
Wspomnieliśmy o tym, że osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas określony mimo że mogą twierdzić, że ich szanse na kredyt mieszkaniowy są znikome, wcale nie muszą tak myśleć. Muszą natomiast przygotować się na to, że w zależności od banku, będą musiały spełnić szereg dodatkowych wymogów. W grę wchodzi między innymi określanie przez daną instytucję minimalnego okresu zatrudnienia. Nie bez znaczenia okazuje się także ilość miesięcy, które pozostały do zakończenia umowy z danym pracodawcom.
Zanim powiemy przedstawicielowi banku jaka kwota kredytu nas interesuje i dowiemy się tego, jaki będzie całkowity koszt kredytu (całkowita kwota kredytu), może on weryfikować następujące kwestie:
- nasze miesięczne wydatki (stałe i zmienne),
- nasz wiek,
- historia kredytowa,
- miesięczne dochody (netto),
- ilość osób na utrzymaniu (w jednym gospodarstwie domowym),
- wykształcenie,
- dodatkowe zobowiązania finansowe i ich wysokość.
Kredyt hipoteczny - wybór placówki musi być dobrze przemyślany
O ile uzyskanie kredytu mieszkaniowego jest możliwe dzięki pozytywnej decyzji danej placówki, o tyle jej wybór nie powinien pozostać kwestią przypadku. Najlepiej, jeśli spróbujemy go otrzymać w banku, w którym posiadamy konto i jesteśmy zadowoleni z jego usług. Możemy także zawsze prosić o pomoc rodzinę i znajomych - zapytać osoby, które posiadają kredyt hipoteczny i otrzymały go na dobrych warunkach.
Pamiętajmy o tym, że oprócz korzystnej stopy oprocentowania liczy się także nasze bezpieczeństwo. Ważne, aby dana placówka była wiarygodna. Najlepiej stawiać na te, które mogą poszczycić się zaufaniem klientów - to daje dobre rokowania na możliwość zaciągnięcia kredytu bez obaw. Więcej na temat banków można znaleźć na stronie: http://kredyt-na-nieruchomosc.pl/kredyt-hipoteczny-a-umowa-na-czas-okreslony/.
W przypadku kwoty kredytu i kwestii takich jak oprocentowanie kredytu hipotecznego (w tym rzeczywista roczna stopa oprocentowania) warto jest skorzystać z porównywarki kredytów hipotecznych. Bardzo dobra znajduje się na stronie: kredyt-na-nieruchomosc.pl. Takie działanie umożliwi nam rozeznanie się w ofertach i podjęcie właściwej decyzji.
Komentarze
0