Zaciągnięcie wielu kredytów i pożyczek w wielu przypadkach jest jedynym sposobem, by zrealizować ważne remonty, wyposażyć nowe mieszkanie bądź zakupić niezbędne sprzęty do domu. Jeśli w terminie nie ureguluje się wszystkich rat, istnieje możliwość, że wpadnie się w spiralę kredytową. Aby tego uniknąć, warto spróbować obniżyć wysokość miesięcznych zobowiązań i dokonać konsolidacji kredytów. Sprawdź, dlaczego warto to zrobić.

 

1. Konsolidacja kredytów - na czym polega?

2. Dlaczego warto skonsolidować kredyty?

3. Kiedy można dokonać konsolidacji kredytów?

Konsolidacja kredytów jest interesującym rozwiązaniem dla wielu zadłużonych osób. Dzięki niej zyskuje się sporo pieniędzy i ułatwia się sobie spłatę licznych kredytów lub pożyczek. Osoba zadłużona może podreperować w ten sposób domowy budżet, dlatego konsolidacja jest coraz popularniejsza. Co jeszcze można dzięki niej zyskać? Poznaj więcej zalet konsolidacji kredytów.

Konsolidacja kredytów - na czym polega?

Konsolidacja kredytów polega na spłaceniu przez bank wszystkich dotychczasowych kredytów i pożyczek klienta. Jednocześnie wiele zobowiązań łączy się w jedno, które klient spłaca w ramach jednej, niższej raty. Takie rozwiązanie sprawia, że odciąża się domowy budżet, gdyż pozostaje w nim więcej pieniędzy. Dla osób zadłużonych jest to skuteczny sposób na uregulowanie swojej sytuacji finansowej.

Dlaczego warto skonsolidować kredyty?

Konsolidacja daje możliwość połączenia wszystkich posiadanych kredytów i pożyczek w jedno zobowiązanie. Dzięki temu obniża się wysokość raty i samych odsetek. Ma to pozytywny wpływ na kondycję finansową klienta, który może zacząć oszczędzać i efektywnie zarządzać domowym budżetem. Konsolidacja sprawia, że zamiast wielu rat płaci się tylko jedną. Ma to pozytywny wpływ na terminowość regulowania zobowiązań, gdyż rzadziej zapomina się o zbliżających się terminach płatności. Dodatkowo jeden kredyt jest objęty niższym oprocentowaniem. Dotyczy to w szczególności kredytów i pożyczek konsumenckich, przyznawanych na dowolny cel konsumpcyjny.

Po konsolidacji oszczędza się nawet kilkaset złotych miesięcznie. Kalkulator kredytowy to bardzo pomocne narzędzie, gdyż dzięki niemu wyliczy się, ile dokładnie wyniosą oszczędności w domowym budżecie. Obniżenie oprocentowania i jednoczesne wydłużenie okresu spłaty zobowiązania sprawia, że osoba zadłużona zyskuje prawdziwy spokój ducha.

Atutem konsolidacji kredytów jest również możliwość skorzystania z innych produktów bankowych na atrakcyjnych warunkach. Bank przejmując klienta z innych podmiotów, jest często skłonny zaoferować tańsze konto osobiste bądź lokatę z wyższym oprocentowaniem. Jest to oferta przedstawiana wyłącznie klientom, którzy jednocześnie skorzystają z konsolidacji i przeniosą swoje zobowiązania do danego banku.

Kiedy można dokonać konsolidacji kredytów?

Z konsolidacji kredytów można skorzystać w dowolnym momencie spłacania wielu kredytów i pożyczek. Oferta jest kierowana jednak wyłącznie do tych klientów, którzy nie borykają się z zadłużeniem przekraczającym ich możliwości finansowe. Jeśli wysokość zobowiązań jest wyższa niż zdolność kredytowa klienta, bank odmówi połączenia jego pożyczek w jeden kredyt. Odmownej decyzji powinni się spodziewać również kredytobiorcy, którzy przestali spłacać swoje zobowiązania w terminie. Jeżeli opóźnienia są duże i widnieją w BIK, bank nie udzieli kredytu konsolidacyjnego ze względu na zbyt duże ryzyko utraty wypłacalności przez klienta. Pozostali klienci są traktowani indywidualnie, jednak większość z nich może bez przeszkód skorzystać z konsolidacji.

undefined