Wiele wskazuje na to, że zapowiadana przez miasto modernizacja kąpieliska Dziewoklicz nie dojdzie do skutku. Firma, która wygrała przetarg nie podpisała umowy. Zakład Usług Komunalnych zapowiada ponowną analizę dokumentacji projektowych i nie wyklucza kolejnego przetargu. Trudno się jednak spodziewać, że uda się wyłonić firmę na tyle szybko, by chociaż część prac została rozpoczęta przed sezonem letnim, który na miejskich kąpieliskach zaczyna się już 15 czerwca.
Agrosad rezygnuje, bo podwykonawcy podnieśli ceny
Z informacji portalu wszczecinie.pl wynika, że firma, która wygrała przetarg nie podpisała umowy z miastem, gdyż podwykonawcy podnieśli ceny za swoje usługi. Oznaczałoby to, że firma podejmując prace przy kąpielisku Dziewoklicz nie miałaby szansy na zarobek. Nasze informacje potwierdza Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie:
- Czekaliśmy półtora miesiąca na decyzję Agrosadu i ostatecznie firma nie przystąpiła do podpisania umowy - mimo wcześniejszych informacji, że to zrobi. Aktualnie raz jeszcze analizujemy dokumentację. W najbliższych dniach podejmiemy dalsze decyzje – mówi rzecznik ZUK.
Co to oznacza dla użytkowników popularnego akwenu? - W założeniach dla kąpiących się i odpoczywających, w trakcie sezonu miało nie być utrudnień – dodaje Kus.
Oznacza to, że mimo braku modernizacji Dziewoklicz będzie czynny w sezonie letnim.
Pechowy Dziewoklicz? Trzy przetargi, dwie niepodpisane umowy
To nie pierwszy raz w przypadku Dziewoklicza, gdy wybrany w przetargu wykonawca nie podpisał umowy mimo wygranego przetargu. Najpierw firma z Poznania zadeklarowała remont kąpieliska za 11,8 mln złotych. W kolejnym przetargu forma Agrosad zadeklarowała, że zrobi to za niespełna 15 milionów złotych. Miasto planowało wydać na zadanie 10 milionów złotych, ale radni zgodzili się na zwiększenie budżetu zadania.
Przy plaży na Dziewokliczu miały powstać: boiska (do siatkówki plażowej i piłki nożnej), place zabaw dla młodszych i starszych dzieci, siłownia plenerowa, pole kempingowe, pole namiotowe z zapleczem sanitarno-gospodarczym, plac z pawilonami sanitarnymi, socjalnymi i gastronomicznymi, pole z miejscami na ognisko i zadaszonymi stołami piknikowymi oraz promenada wzdłuż nabrzeża od strony kanału Odyńca, z ławkami i stołami do gier. Planowana była także budowa pomostów pływających w kolejnych etapach zadania.
Komentarze
16