Spotkania z autorami, warsztaty pisarskie, inspirujące spacery, koncerty – w Miejskiej Bibliotece Publicznej rusza projekt Menu literackie, w ramach którego od maja do listopada mają być „serwowane” prawdziwe książkowe uczty. Właśnie poznaliśmy szczegółowy program pierwszego bloku, który powiązany będzie z powieściami obyczajowymi.

W Menu Literackim w maju i czerwcu znalazły się cztery ciekawe wydarzenia. Już dziś MBP zaprasza na spotkanie z Brygidą Helbig – pisarką i literaturoznawczynią, z którą będzie można porozmawiać o współczesnym pisaniu i ocenie literackiej. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Lichtblau. Początek o godz. 18:00.

Tydzień później, 28 maja, do Szczecina zawita Joanna Jax, autorka specjalizująca się w powieściach historycznych, której debiutancka książka „Dziedzictwo von Becków” zachwyciła zarówno czytelników, jak i recenzentów. Od tego czasu wydała ponad 30 powieści. Z autorką porozmawia Joanna Skonieczna, początek o godz. 18:00.

W czerwcu przyjdzie czas na praktykę. W sobotę, 15 czerwca, będzie można wziąć udział w warsztatach pisania recenzji z Kasią Czajką-Kominiarczuk, publikującą na blogu „Zwierz Popkulturalny”. Obowiązują zapisy.

Oba spotkania oraz warsztaty odbędą się w filii nr 7 MBP przy pl. Matki Teresy z Kalkuty 8.

Natomiast na koniec czerwca szykowana jest propozycja dla dzieci w postaci spaceru rodzinnego z Kasią Brzozowską, autorką „Stukoszelestu”. Trasa prowadzić będzie przez jedną z najstarszych części Szczecina, przez stare kamienice i po zabytkowej kostce brukowej. Uczestnicy zawędrują nawet w miejsce, gdzie kiedyś stało kino. 

Na spacer organizatorzy zapraszają w środę, 26 czerwca. Zbiórka przy ul. Orzeszkowej 12 o godz. 17:00.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy. Kolejne bloki będą związane z kryminałami, biografiami oraz poezją. 

„Zapraszamy na literacką ucztę, zapewniając, że każdy, kto nas odwiedzi, rozsmakuje się w czytaniu na dłużej. O tym, co jeszcze pysznego «wysmażymy i upichcimy», przekonacie się już niebawem. Wszystkie zapowiedzi wydarzeń będziemy publikować na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych” – zapowiadają organizatorzy. 

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym projektu Menu Literackie.

Menu literackie maj–czerwiec 2024:

  • Przystawka – 21 maja (wt.), godz. 18:00 – spotkanie z Brygidą Helbig – pisarką i literaturoznawczynią
  • Danie główne – 28 maja (wt.), godz. 18:00 – spotkanie z Joanną Jax — autorką sag historycznych
  • Deser – 15 czerwca (sb.) – warsztaty pisania recenzji z Kasią Czajką-Kominiarczuk z bloga „Zwierz Popkulturalny”. Obowiązują zapisy.
  • Danie dla dzieci – 26 czerwca (śr.), godz. 17:00 – spacer rodzinny z Kasią Brzozowską