Posiadanie smartfona jest już praktycznie standardem i trudno znaleźć osobę, która nie korzysta z tego urządzenia. Nowoczesne telefony są naszpikowane zaawansowanymi technologiami, dlatego nie służą już tylko do komunikowania się, ale także rozrywki, rozwijania zainteresowań czy przechowywania danych. Rodzice często decydują się na zakup telefonu dziecku, jednak to stawia ich przed dylematem, kiedy należy podarować pierwszego smartphone i jaki powinien być.
Kiedy kupić dziecku pierwszy telefon?
Dzieci od małego przyzwyczajane są do nowoczesnych technologii, dlatego już w najmłodszym wieku potrafią posługiwać się komputerem, smartfonem czy tabletem. Nie ma określonego wieku, w którym dziecko powinno dostać swój własny telefon, a decyzja o jego zakupie powinna być podyktowana tym, czy faktycznie go potrzebuje. Przede wszystkim należy się zastanowić do czego ma być wykorzystywany smartfon – czy chodzi głównie o rozrywkę, czy kontakt z dzieckiem. Jeżeli smartphone ma być narzędziem kontroli i bezpieczeństwa, warto go wręczyć, gdy dziecko będzie samodzielnie chodziło do szkoły. Jeżeli jednak ma służyć głównie do zabawy, można zacząć już wcześniej oswajać malucha z urządzeniem.
Cechy dobrego smartphone dla dziecka
Wybór smartfonów na rynku jest tak ogromny, że poszczególne modele dopasowane są do konkretnych potrzeb użytkowników. Potwierdza to m.in. porównywarka https://komorkomat.pl/.
W przypadku telefonu dla dziecka, warto rozejrzeć się za urządzeniem o dużej wytrzymałości, gdyż będzie ono narażone na częste upadki w trakcie zabaw. Wielkość telefonu musi być również dopasowana do wieku dziecka, aby mogło ono swobodnie korzystać z urządzenia. Duży smartfon będzie kłopotliwy w przypadku najmłodszych użytkowników, którzy mogą nie poradzić sobie z operowaniem palcami po obszernym wyświetlaczu. Podczas zakupu warto skoncentrować swoją uwagę na modelach wodoodpornych, o wyższej trwałości wyświetlacza oraz wyposażonych w dodatkowe funkcje. Operatorzy sieci komórkowych w ramach oferty telefonów dla dzieci często proponują dodatkowe usługi, takie jak kontrola rodzicielska czy lokalizacja GPS. Dzięki temu rodzice chronią malucha przed wchodzeniem na nieodpowiednie strony internetowe i w każdej chwili mogą sprawdzić, gdzie dziecko się znajduje i czy jest bezpieczne.
Dodatkowe akcesoria
Dzieci to bardzo wymagający użytkownicy, dlatego oprócz wbudowanego fabrycznie zakresu ochrony smartfonów, dobrym pomysłem będzie wyposażenie go w dodatkowe akcesoria. Szkło hartowane na wyświetlacz oraz gumowe etui amortyzujące wstrząsy zabezpieczy telefon na wypadek upadku. W przypadku zdecydowania się na telefon na abonament, można również zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia na telefon. Miesięczny koszt takiej usługi jest niewielki, a w razie wypadku daje możliwość naprawy telefonu bez ponoszenia dodatkowych opłat. Należy pamiętać, że potrzeby dziecka wraz z wiekiem rosną, dlatego należy je stopniowo przyzwyczajać do nowoczesnych technologii, zamiast od razu kupować zaawansowanego i najdroższego smartfona dostępnego na rynku.
Jaki operator?
Należy także wziąć pod uwagę operatora. Lepszy będzie Play, Plus czy może mniej znany Lajt Mobile? W tym przypadku warto zapoznać się z opiniami użytkowników, korzystając m.in. z takich stron jak komorkomat.pl/opinie-lajt-mobile. Dzięki emu sprawdzisz, która firma cieszy się większym uznaniem wśród użytkowników.
Komentarze
3