Proces nadawania przesyłki kurierem wcale nie musi być skomplikowany lub czasochłonny. Wystarczy skorzystać z możliwości, jaką daje GLS w punktach Szybkiej Paczki. Cały proces zajmuje zaledwie kilka chwil i został zaprojektowany z myślą o wygodzie i prostocie.
Czym są i jak znaleźć punkty Szybkiej Paczki?
Punkty Szybkiej Paczki to lokalizacje o charakterze shop-in-shop. Znajdują się w różnego rodzaju sklepach oraz salonach usługowych. Dzięki temu wyróżniają się dogodną lokalizacją i często dysponują długimi godzinami otwarcia. Korzystając z usług sieci nadawca może wygodnie wysłać lub odebrać paczkę. W Polsce dostępnych jest blisko 5000 punktów Szybkiej Paczki, a sieć ciągle się powiększa – obiekty dostępne są więc zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Przesyłki kurierskie nadawane w ten sposób docierają do odbiorców w ciągu 1-2 dni roboczych.
Jeżeli chcesz znaleźć punkt Szybkiej Paczki, skorzystaj z wyszukiwarki dostępnej na stronie GLS. W ten sposób zlokalizujesz najbliższy obiekt lub filię. Wystarczy podać nazwę miejscowości, aby poznać adresy punktów GLS w danej lokalizacji wraz z godzinami otwarcia.
Nadawanie przesyłki kurierskiej w punkcie Szybkiej Paczki
Proces nadawania paczki kurierem z punktu Szybkiej Paczki jest niezwykle prosty.
Pierwszym krokiem będzie wypełnienie etykiety. Otrzymasz ją w większości punktów sieci Szybka Paczka (w części tych placówek możliwe jest jedynie nadanie zwrotu ShopReturnService). Dokument możesz uzupełnić na miejscu lub zabrać do domu. Pamiętaj, aby słowa zapisywać drukowanymi literami, co znacznie ułatwi odczytanie tekstu przewoźnikowi. Gdy na etykiecie umieścisz wszystkie informacje, przyklej ją na największym boku paczki, tak aby nie była zasłonięta przez taśmę lub inny element zabezpieczający. Dokument nie powinien mieć uszkodzeń: pęknięć, zagięć, zabrudzeń. Unikaj umieszczania etykiety na krawędziach, a jeżeli na pudełku znajdują się nieaktualne oznaczenia z kodami, usuń je. Pamiętaj, że każda paczka nadawana z punktu Szybkiej Paczki powinna posiadać swój indywidualny kod do śledzenia, który znajduje się na etykiecie.
Po nadaniu paczki możesz śledzić przesyłkę, aż do momentu doręczenia przez kuriera. Aby sprawdzić jej status, skorzystaj ze strony GLS, wpisując odpowiedni numer przesyłki. Z tego rozwiązania może korzystać także odbiorca paczki.
Jeżeli chcesz nadać przesyłkę kurierem, na przykład w Szczecinie, udaj się do dowolnego punktu Szybkiej Paczki. Lokalizację obiektów sprawdzisz przy pomocy wyszukiwarki dostępnej na oficjalnej stronie internetowej. Zanieś paczkę do takiego obiektu a kurier GLS w Szczecinie doręczy ją do adresata szybko i bezpiecznie.
Przesyłki nadawane z punktu Szybkiej Paczki – wymiary i waga
Maksymalna waga paczki krajowej i międzynarodowej to 31,5 kg. Cena nadania przesyłki za pośrednictwem sieci Szybka Paczka zależy od rozmiaru paczki, czyli sumy najdłuższego i najkrótszego boku przesyłki. Pamiętaj, że suma obwodu paczki i jej najdłuższego boku nie może przekraczać 300 cm.
Istnieje 5 kategorii cenowych.
Dokładne ceny oraz wymiary paczek znajdziesz na stronie https://gls-group.com/PL/pl/oddzialy-punkty-parcelshop.
Jak przygotować i zabezpieczyć paczkę?
Odpowiednio zabezpieczona paczka to absolutna podstawa. Dzięki temu przesyłka nie zostanie uszkodzona podczas transportu – zarówno samego przewozu, jak i ewentualnego przeładunku. Zwróć szczególną uwagę na to, w jaki sposób przygotowujesz swoją paczkę. Wnętrze wypełnij dodatkowymi elementami, które będą zapobiegać przemieszczaniu się przedmiotów. W tym zakresie doskonale sprawdza się folia bąbelkowa, styropian lub worki z powietrzem. Również sam materiał opakowania ma znaczenie – uniwersalnym rozwiązaniem sprawdzającym się w wielu sytuacjach jest karton dwuwarstwowy odporny na wilgoć. Dokumenty możesz nadawać w kopertach. Gdy przedmioty wewnątrz przesyłki będą stabilne, całość dokładnie oklej taśmą jednostronną, zwracając szczególną uwagę na krawędzie i rogi, które są podatne na uszkodzenia. Tak przygotowana paczka jest gotowa do nadania.
W przypadku, gdy interesuje Cię kurier firmy GLS w Gdańsku lub w jakiejkolwiek innej miejscowości, sprawdź lokalizację najbliższych punktów Szybkiej Paczki na stronie internetowej przewoźnika.
Czego nie wysyłać w paczce kurierem?
Odpowiednio oznaczona i zabezpieczona przesyłka kurierska nie może zawierać przedmiotów, które są niezgodne z regulaminem GLS. Szczególną uwagę zwróć na listę rzeczy wyłączonych z przewozu:
- wszelkiego rodzaju przedmioty zabronione, nielegalne;
- żywność;
- rośliny i zwierzęta;
- przedmioty kruche, szczególnie narażone na uszkodzenia;
- gotówka i karty płatnicze;
- karty telefoniczne;
- dokumenty przetargowe, rozliczeniowe;
- materiały niebezpieczne (wybuchowe).
Lista wszystkich rzeczy, które nie mogą być przewożone kurierem, zostały wymienione w regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej GLS.. Przesyłka nadawana za pośrednictwem Szybkiej Paczki powinna mieć maksymalną wartość 1000 zł. Gdy zastosujesz się do tych zaleceń, Twoja paczka będzie zgodna z regulaminem i zostanie dostarczona do odbiorcy.
Komentarze
0