Już 13 i 14 października w Szczecinie odbędzie się trzecia edycja konferencji stomatologicznej Dentist Mundi. „Zebraliśmy w jednym miejscu i czasie wybitnych lekarzy dentystów. Wspaniałych ekspertów, od których można chłonąć wiedzę i wdrażać ją w swoich praktykach”, zapowiadają organizatorzy. Rejestracja na wydarzenie jeszcze trwa.

Eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem

Konferencja Dentist Mundi organizowana jest przez Komisję Stomatologiczną działającą przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Szczecinie. Poprzednie edycje okazały się wielkim sukcesem – zarówno merytorycznym, jak i frekwencyjnym. Organizatorzy idą za ciosem i zaprosili do Szczecina specjalistów uznawanych za autorytety świata stomatologii, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

13 października odbędzie się sesja samorządowa, podczas której poruszone zostaną tematy związane m.in. z etyką pracy lekarza dentysty. Następnie goście hotelu Courtyard by Marriott w Szczecinie wysłuchają wykładu prof. dr. hab. n. med. Mariusza Lipskiego zatytułowanego „Rewitalizacja – nowa metoda leczenia zębów z niezakończonym rozwojem korzenia”. Kolejny wykład wygłosi dr n. med. Jolanta Manowiec: „Leczenie pulpopatii i zmian okołowierzchołkowych w zębach mlecznych”. Tego dnia uczestnicy konferencji dowiedzą się również jak traktować pacjenta w podeszłym wieku w gabinecie stomatologicznym. Wykład na ten temat wygłosi dr hab. n. med. Magda Wiśniewska, była prezes OIL w Szczecinie. Natomiast o mikrochirurgii endodontycznej będzie mówił specjalnie zaproszony na to wydarzenie lek. dent. Witold Popowicz, którego wykład na konferencji stomatologicznej w Gdańsku spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.

Drugi dzień, 14 października, wypełnią wykłady na temat innowacji, unowocześnień i procedur optymalizujących pracę lekarza dentysty. Konferencję otworzy lek. dent. Aleksandra Kroc, która opowie o „Stomatologicznej Castoramie”, czyli narzędziach używanych w implantologii. Dr hab. n med. Konrad Małkiewicz przestawi nowe narzędzia i nowe metody w leczeniu ortodontycznym. Cyfryzacja w stomatologii – to temat dr. n. med. Marka Milczarza, który przybliży implantologię nawigowaną. Natomiast dr Ewa Wojdała, dermatolog wenerolog wzbudzi z pewnością spore zainteresowanie tematem na styku medycyny i stomatologii „Zmiany w jamie ustnej kto leczy”. Lek. dent. Magdalena Pawelczyk-Madalińska podzieli się swoim doświadczeniem zastosowania laserów w stomatologii. W agendzie znalazł się również interesujący wykład dr. Macieja Mikołajczyka z firmy Kerr oraz zaprzyjaźnionych firm. Jakich? To już trzeba przyjść na konferencję i posłuchać. Na zakończenie to, co zawsze wzbudza zainteresowanie: prawo medyczne. Prezentację przedstawi mecenas Michał Lizak, przedstawiciel biura prawnego związanego z Okręgową Izbą Lekarską w Szczecinie.

Konferencja Dentist Mundi to doskonała okazja do poznania firm działających w branży medycznej. Każda z nich będzie miała przygotowane stanowisko, przy którym będzie można porozmawiać z ich przedstawicielami, dotknąć i obejrzeć prezentowane produkty. 

„Otwarcie na świat, aktualizacja technologii, to wszystko spowodowało, że musimy być na bieżąco, by jak najlepiej spełniać oczekiwania pacjentów”

Konferencja Dentist Mundi ma zaktualizować wiedzę lekarzy dentystów. Okręgowa Izba Lekarska zachęca wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów do kształcenia ustawicznego. To ważne, szczególnie w czasie szybkiego rozwoju nowych technologii w medycynie i stomatologii.

– Wiedza musi być uzupełniana i stale aktualizowana. Lekarze muszą nadążać za zmianami, które pojawiają się w medycynie niemal codziennie. 50 lat temu wydawało się że moglibyśmy powiedzieć, iż wiedza nabyta w trakcie studiów, wystarczy nam na całe życie. Otwarcie na świat, aktualizacja technologii, ogromne przyspieszenie, to wszystko spowodowało, że musimy być na bieżąco, tak aby jak najlepiej spełniać oczekiwania pacjentów. Kiedy ja zaczynałam naukę stomatologii na zajęciach fantomowych, uczyłam się pracować wiertarką, którą „napędzało się” nogą. A kanały w zębach wypełniało się ręcznie cementem. Natomiast wyciski protetyczne robiło się gipsem. Czy wyobrażacie sobie państwo coś takiego? – mówi dr hab. n. med. Halina Ey-Chmielewska, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

– Mamy wspaniałych ekspertów, którzy chcą się podzielić z lekarzami dentystami swoją wiedzą i doświadczeniem. Będzie mnóstwo tematów dotyczących leczenia, nowoczesnych metod, sprzętu, który może służyć w leczeniu dentystycznym. Bardzo ciekawie zapowiadają się wykłady o mikrochirurgii endodontycznej lek. dent. Witolda Popowicza. Powinno to zainteresować zwłaszcza młodych lekarzy dentystów, parających się stomatologią mikroskopową, oraz lek. dent. Magdaleny Pawelczyk-Madalińskiej o nowoczesnej peridontologii i wspieraniu jej leczeniem laserami – dodaje dr hab. n med. Halina Ey-Chmielewska. – Zebraliśmy w jednym miejscu i czasie wybitnych lekarzy dentystów. Wspaniałych ekspertów, od których można chłonąć wiedzę i wdrażać ją w swoich praktykach. W imieniu Komisji stomatologicznej OIL serdecznie zapraszamy wszystkich lekarzy dentystów na naszą konferencję.

Więcej informacji oraz rejestracja:

https://www.oil.szczecin.pl/konferencja/lekarze-dentysci/739/iii-konferencja-dentist-mundi-13-14-pazdziernika-2023-r