Nie potrzebne są wybitne umiejętności plastyczne, wystarczy otwarta głowa, wyobraźnia i chęć udziału. W ramach projektu Słynna Aleja organizatorzy zapraszają dzieci na wyjątkowe warsztaty z animacji poklatkowej.
Technika animacji poklatkowej pozwala na stworzenie filmu na podstawie szeregu pojedynczych zdjęć, które po połączeniu dają wrażenie ruchomego obrazu. Tak powstały takie kultowe bajki jak „Miś Uszatek” czy uwielbiany przez dzieci i dorosłych „Król Lew”.
– Warsztaty zaczniemy od początku: cofniemy się o jakieś 140 lat, pokażemy dzieciom pierwsze zabawki optyczne, które powodowały iluzję ruchu, opowiemy historię o fotografie, który iluzję ruchu rozpowszechnił i dopiero wtedy przejdziemy do działania – zapowiada Paulina Ratajczak, animatorka kultury i kuratorka galerii sztuki TWORZĘ SIĘ, która wraz z Dominiką Wyrobek poprowadzi zajęcia. – Wspólne z uczestnikami wymyślimy historię, przygotujemy tła, wykorzystamy technikę wycinankową i lalkową.
To pierwsze tego typu warsztaty w Pionierze, które mają szansę skłonić młodych kinomanów do częstszego odwiedzania kina. – Mam nadzieję, że będziemy mogli dzieciom pokazać stary projektor. Zdecydowanie będziemy namawiać, by wchodzić do kina bez popcornu i że to też może być fajne – dodaje Ratajczak.
– Wszystkie tegoroczne wydarzenia na Alei zapowiadają Festiwal Marek, najważniejszą imprezę organizowaną w ramach projektu Słynna Aleja. W tym roku Kino Pionier jest marką wiodącą projektu i wszystkie eventy odbywają się wokół kina. Staramy się, aby były one kierowane do różnych grup wiekowych. Zależy nam na tym aby pokazać, że Słynna Aleja jest dla każdego, bez względu na wiek – mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy projektu Słynna Aleja. – Najbliższe warsztaty są kierowane właśnie do dzieci, bo sfera bajek i animacji to głównie ich świat. Wcześniejsze wydarzenia: Gra miejska czy Quiz Filmowy były dedykowane osobom starszym.
Warsztaty odbędą się 31 lipca w kiniarni Kina Pionier w dwóch turach: 11:00 – 13:00 (wiek: 8+) i 14:00 – 16:00 (wiek: 10+). W każdej grupie udział może wziąć 10 dzieci, wpisowe to 10 zł. Regulamin warsztatów znajduje się na stronie: https://slynnaaleja.szczecin.eu/
Warsztaty odbędą się w ramach projektu Słynna Aleja, w którym znane marki wspólnie z miastem próbują znaleźć sposób na ożywienie al. Wojska Polskiego, na odcinku od pl. Zwycięstwa do pl. Szarych Szeregów. Projekt zakłada realizowanie wspólnych przedsięwzięć, działań promocyjnych i wydarzeń. Projekt Słynna Aleja realizują: Miasto Szczecin, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia - organizator wydarzeń, Szczeciński Fundusz Pożyczkowy, Szczecińskie TBS. Partnerem strategicznym jest Szczecińska Energetyka Cieplna. .
Komentarze
0