Letnia rekrutacja w Wyższej Szkole Bankowej wciąż trwa. Wybierać można spośród bogatej oferty studiów I i II stopnia, a także studiów podyplomowych i studiów MBA. Uczelnia stawia na praktyczny wymiar nauki, a sukcesywne inwestycje w nowoczesną infrastrukturę informatyczną zapewniają studentom wygodne warunki zdobywania wiedzy.
– Nasza oferta z roku na rok się powiększa, staramy się, aby każdy mógł znaleźć kierunek dla siebie. W Biurze rekrutacji przy ulicy Śniadeckich 3 na co dzień rozmawiamy z kandydatami o ich oczekiwaniach, a osobom niezdecydowanym doradzamy, jaki kierunek wybrać. Nie zajmujemy się tylko stricte procesem rekrutacji, ale jesteśmy też po to, żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości – mówi Katarzyna Kufel, Kierownik Biura Rekrutacji w WSB.
Tutaj może być początek niemal każdej ścieżki kariery zawodowej
W Wyższej Szkole Bankowej można np. zdobyć tytuł inżyniera na kierunkach: Informatyka, Inżynieria zarządzania oraz Logistyka. Praktyczną wiedzę przydatną na różnych ścieżkach kariery zawodowej zapewnią studia z zakresu Marketingu i sprzedaży (ze specjalnościami Zarządzanie marką, Content marketing – tworzenie treści marketingowych, czy Strategie i techniki sprzedaży).
Jest też oferta dla osób widzących swoją przyszłość w branży turystycznej – Turystyka i rekreacja (specjalności: Hotelarstwo i gastronomia, Turystyka zdrowotna i dietetyka) lub placówkach wychowawczych i edukacyjnych – Pedagogika (specjalności: Pedagogika pracy i zarządzania zasobami ludzkimi, Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z elementami pomocy społecznej). Studia na tym kierunku można zrealizować także w formie 5-letnich, jednolitych studiów magisterskich. W ofercie WSB są również: Bezpieczeństwo w biznesie i administracji, Finanse i rachunkowość, Psychologię w biznesie oraz Zarządzanie (także ze ścieżką anglojęzyczną bądź online).
Studia wysoko oceniane przez samych studentów
To propozycje dla studentów I stopnia, ale kierunek dla siebie znajdą na WSB również osoby z tytułem inżyniera czy licencjata. W ofercie studiów magisterskich II stopnia są m.in.: Zarządzanie (specjalności – Menedżer BHP, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie i obrót nieruchomościami), Finanse i rachunkowość, Logistyka czy Pedagogika. Ciekawą opcją jest możliwość połączenia studiów II stopnia z podyplomowymi, co pozwala zdobyć dwa dyplomy w dwa lata. Ponadto WSB proponuje ponad 80 kierunków studiów podyplomowych oraz studia MBA.
– Ogólna ocena studiów II stopnia wyniosła w czasie tegorocznego Badania Atrybutów Marki 4,15 (skala obejmowała oceny 1-5). Dodatkowo, aż 92% naszych studentów przyznaje, że poleciłoby studia w WSB innej osobie. Te wyniki bardzo cieszą i dowodzą, że nasze studia magisterskie są na wysokim poziomie. Wiemy, jak ważne są studia II stopnia, dlatego że często są ostatnim krokiem, który student stawia przed rozpoczęciem swojej zawodowej kariery. Jesteśmy po to, żeby go w tym działaniu wesprzeć – podkreśla dr Rafał Koczkodaj, Dziekan WSB
Nowoczesne narzędzia kształcenia, czyli studia „w chmurze”
Niezmienna na wszystkich kierunkach studiów jest idea łączenia ich praktycznego wymiaru z możliwościami dostępnymi dzięki nowoczesnym technologiom. Wszyscy studenci posiadają dostęp do oprogramowania Microsoft365.
– WSB stawia na technologizację dydaktyki, a od 2021 roku należymy do programu „Uczelnia w Chmurze Microsoft”, co oznacza, że stawiamy na cyfrową transformację i inwestujemy w nowoczesną infrastrukturę informatyczną. Każdy student WSB otrzymuje licencję MS365, która obejmuje popularne aplikacje, m.in.: Outlook, Teams, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, SharePoint, Sway, Forms – mówi dr Rafał Koczkodaj, Dziekan WSB.
Gotowi na najtrudniejsze scenariusze związane z pandemią
Te aplikacje szczególnie przydatne były podczas pandemii koronawirusa. W czasie największych obostrzeń Wyższa Szkoła Bankowa natychmiast przeszła w tryb kształcenia zdalnego, aby studenci mogli kontynuować studia i uczestniczyć w zajęciach. Według badań przeprowadzonych w 2020 roku wśród studentów I i II stopnia, aż 82% z nich było zadowolonych lub bardzo zadowolonych z działań podjętych przez WSB w dobie pandemii.
- Według corocznego badania BAM przeprowadzonego w 2021 roku, nasi studenci oceniają kształcenie zdalne na 4,15 (skala obejmowała oceny od 1-5), z czego jesteśmy bardzo dumni. Ten pozytywny feedback motywuje nas do wzmacniania obszaru kształcenia zdalnego, tak aby przynosiło jeszcze lepsze rezultaty – dodaje dr Rafał Koczkodaj, Dziekan WSB w Szczecinie.
Promocje dotyczące czesnego
Szczegółowe informacje na temat oferty Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie dostępne są na stronie: https://www.wsb.pl/szczecin/. Warto śledzić ją na bieżąco i sprawdzać informacje o promocjach w czesnym. Aktualnie obowiązuje m.in. zniżka w opłacie wpisowej, która wynosi 0 zł. Biuro Rekrutacji WSB znajduje się w nowej siedzibie przy ulicy Śniadeckich 3 w Szczecinie.
Biuro Rekrutacji WSB znajduje się w nowej siedzibie przy ulicy Śniadeckich 3 w Szczecinie.
Komentarze
10