Wspaniała muzyka, wrażenia kulinarne i dużo ciekawych anegdot – to jedne z wielu atrakcji, które czekają na uczestników tego wydarzenia. 8 czerwca w ogrodzie przy Willi Lentza zostanie zorganizowane śniadanie w atmosferze lat 60. ubiegłego wieku. Warto przygotować stroje i elementy garderoby z tych czasów!

Bardzo zasłużony dla szczecińskiej kultury

Willa Lentza, przygotowując śniadanie pełne wspaniałych atrakcji, włącza się w jubileuszowe uroczystości 100. rocznicy urodzin Jacka Nieżychowskiego, zasłużonego dla szczecińskiej i polskiej kultury aktora, śpiewaka operetkowego, współtwórcy Operetki Szczecińskiej i Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie.

Nagrody dla najlepszych kreacji

Nie będzie to jednak zwyczajne spotkanie wspomnieniowe. Organizatorzy chcą przypomnieć atmosferę lat 60. XX wieku, dlatego zachęcają uczestników, by przyszli do ogrodu w strojach nawiązujących do tamtych czasów. Osoby, które postarają się o najbardziej interesujące czy zaskakujące kreacje, otrzymają specjalne nagrody!

Muzyka z czasów Augusta Lentza

Śniadanie na trawie rozpocznie się o 11:00 i potrwa cztery godziny. Wśród programowych atrakcji zaplanowano koncert kwartetu smyczkowego, który wykona utwory z czasów Augusta Lentza. Można będzie także wysłuchać Lucyny Boguszewskiej, prezentującej popularne arie operetkowe. 

Znakomita operowa solistka

Lucyna Boguszewska debiutowała jako Hrabina w „Weselu Figara” W.A. Mozarta w studenckim przedstawieniu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Od 2003 roku jest solistką Opery na Zamku w Szczecinie. Wykonuje repertuar operowy, operetkowy oraz śpiewa pieśni najsłynniejszych kompozytorów, takich jak Chopin, Paderewski, Moniuszko, Lutosławski, Szymanowski czy Strauss. Nie skupia się jednak tylko na klasyce. W 2013 roku użyczyła swego głosu do ścieżki dźwiękowej na płytę „Dziesięć przykazań” szczecińskiego rapera Soboty.

Od 2012 roku współpracuje z chórem Uniwersytetu Szczecińskiego jako konsultant wokalny. Na scenie Opery na Zamku w Szczecinie występuje m.in. w roli Zuzanny w operze „Verbum Nobile” Moniuszki (reż. Krzysztof Kelm, 2003 r.), Anny w operze „Nabucco” G. Verdiego (reż. Olga Iwanowa, 2004 r.), Fiordiligi w operze „Cosi fan Tutte” Mozarta (reż. Jacek Papis, 2018 r.) czy Cio-Cio-San w operze „Madama Butterfly” Pucciniego (reż. Pia Partum, 2021 r.) i wielu, wielu innych.

Utwory rozrywkowe z lat 60.

Zapowiadany jest także występ Aleksandry Radwan i Macieja Starnawskiego z repertuarem złożonym z utworów muzyki rozrywkowej lat 60. Można się zatem spodziewać dobrze znanych piosenek z tej dekady. Starnawski to piosenkarz, muzyk sesyjny i multiinstrumentalista. Współpracował z wieloma wykonawcami, takimi jak Michał Wiśniewski, Marcin Nowakowski, Ania Szarmach, Krzysztof Zalewski czy Skubas. Wydał też solową płytę „Drzwi do kariery”, a z Aleksandrą Radwan nagrał piosenkę „Pani z telefonu”.

Film, zwiedzanie i degustacja

Podczas tego wydarzenia będzie także możliwość zwiedzania z przewodnikiem Willi Lentza i obejrzenia filmu o Jacku Nieżychowskim. Oczywiście nie zabraknie wspomnień, anegdot oraz degustacji ulubionych potraw bohatera wydarzenia. Konferansjerem całego spotkania będzie dobrze znany aktor Konrad Pawicki, który wcieli się w rolę byłego właściciela rezydencji – Augusta Lentza.

Bilety są jeszcze dostępne

https://bilety.willa-lentza.pl