Pożyczki udzielane przez internet kojarzą się z niewielką liczbą formalności i szybką decyzją o przyznaniu finansowania. Co istotne są także równie bezpieczne, jak pożyczki udzielane stacjonarnie. O bezpieczeństwie świadczy przede wszystkim:
- sposób weryfikacji tożsamości klienta,
- sprawdzenie możliwości terminowej spłaty zobowiązania.
Potwierdzenie tożsamości klienta przez firmę pożyczkową najczęściej odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Stąd jednym z wymogów przy składaniu wniosków o chwilówke online w Pożyczka Plus jest posiadanie indywidualnego rachunku bankowego. Wykonanie przelewu umożliwia potwierdzenie danych osobowych wnioskodawcy, a tym samym przeciwdziała wyłudzeniu pożyczki np. na skradziony dowód.
Innym rozwiązaniem jest ekspresowa weryfikacja, która umożliwia szybsze rozpatrzenie wniosku. Klienci Pożyczki Plus mają do wyboru tradycyjny przelew weryfikacyjny albo weryfikację ekspresową, którą umożliwia Kontomatik. Ta opcja służy jeszcze sprawdzeniu przepływów pieniężnych na koncie, a w konsekwencji szybką ocenę sytuacji finansowej wnioskodawcy.
Natomiast sprawdzanie baz dłużników czy BIK zapobiega nadmiernemu zadłużaniu się wnioskodawcy.
Wszystkie te elementy a także możliwość sprawdzenia kosztów oraz warunków umowy już na etapie poszukiwania oferty, sprawiają, że korzystanie z pożyczki w Pożyczka Plus to bezpieczne rozwiązanie.
Jak sprawdzić się w BIK?
BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej to baza danych, która gromadzi informacje w zakresie zobowiązań kredytowych klientów banków, SKOKów i sporej liczby pozabankowych firm pożyczkowych. Historia kredytowa obejmuje zarówno negatywne, jak i pozytywne informacje związane ze spłatą zobowiązań: ich wysokości czy terminowości, a tak rodzaju pożyczki: krótkoterminowej czy na raty.
Dostęp do BIK mają zarówno banki, SKOKi, jak i firmy pożyczkowe. Choć warto wiedzieć, że nie każda firma pożyczkowa sprawdza BIK. Na pożyczki bez BIK (https://pozyczkaplus.pl/pozyczki-przez-internet/pozyczka-bez-bik/) mogą liczyć klienci Pożyczki Plus.
Historię kredytową i zakres danych wpisanych do BIK każdy może też sprawdzić we własnym zakresie. Można to zrobić przez internet. Wystarczy wejść na stronę internetową bazy i wybrać interesującą opcję:
- pojedynczy raport - koszt 39 zł
- pakiet 6 raportów - koszt 99 zł - cena obejmuje również alerty BIK na 12 miesięcy - czyli ostrzeżenia w razie próby wyłudzenia danych
Pobranie raportu wymaga rejestracji. Przed wypełnieniem formularza rejestracyjnego warto przygotować dowód osobisty: potrzebne dane to numer dowodu i PESEL. Założenie konta w BIK wymaga dodatkowej weryfikacji tożsamości: najprościej za pomocą przelewu weryfikacyjnego na 1 zł.
Komentarze
0