Już 5 marca w sali konferencyjnej „Nad Odrą” w firmie CitoNet odbędą się kolejne warsztaty z cyklu „Z kobietami o kobietach” organizowane przez firmę CitoNet Szczecin. Ich celem jest integracja pań z naszego miasta, a jednocześnie dyskusja o ważnych sprawach społecznych, które dotykają wiele kobiet. – Zależy nam, by te warsztaty były przyjemnym spotkaniem z możliwością zdobycia wiedzy. Serdecznie zapraszamy – zaprasza Magdalena Kamińska, prezeska zarządu firmy CitoNet Szczecin.

Wśród tematów onkokosmetologia oraz komunikacja w opiece

Cykl spotkań „Z kobietami o kobietach” to inicjatywa firmy CitoNet, która w Szczecinie znana jest z szerokiego zaangażowania społecznego. Od ponad dekady przeprowadza w regionie bezpłatne warsztaty „Damy radę” dla opiekunów osób niesamodzielnych. Podejmuje współpracę z organizacjami pozarządowymi jak np. Stowarzyszenie Amazonek, Centrum Seniora w Szczecinie, Uniwersytet Trzeciego Wieku. W czerwcu ubiegłego roku firma CitoNet była partnerem Biegu po Zdjęcie – wyjątkowego wydarzenia organizowanego na rzecz Hospicjum św. Jana w Szczecinie.

– Dbamy, aby każda podejmowana przez nas inicjatywa wzbogacała uczestników w nowe doświadczenia i wiedzę, ponieważ edukacja to nasza misja. Zależy nam, aby poprzez kompetencje, szeroki zakres wiedzy i umiejętności być partnerem dla inicjatyw społecznych w regionie – podkreśla Justyna Łukaszewska, organizatorka wydarzeń i pracownik CitoNet Szczecin. 

W ostatnim czasie firma została uhonorowana Gryfem Zachodniopomorskim. Otrzymała również nagrodę Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. 

Jedną z inicjatyw, która cyklicznie jest organizowana w siedzibie firmy CitoNet, są integracyjne spotkania dla kobiet. Najbliższe, które zaplanowano z okazji Dnia Kobiet, odbędzie się 5 marca o godzinie 15:30. Wstęp jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

W wydarzeniu weźmie udział m.in. Aneta Banek-Tabor, dyplomowana pielęgniarka, specjalistka w Biurze Integracji Społecznej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie, która przedstawi temat „Droga do skutecznej komunikacji w opiece –perspektywa chorego i opiekuna”. 

Kolejnym gościem będzie Martyna Wójcik, która opowie, jak należy przygotować skórę do wiosny. Przybliży także temat onkokosmetologii, czyli tego, jak dbać o ciało w trakcie oraz po zakończeniu choroby nowotworowej.

– Zapraszamy na kawę i ciasto w kobiecym gronie! Dla każdej z pań mamy niespodziankę, a wśród uczestniczek spotkania rozlosujemy nagrody – dodaje Magdalena Kamińska. 

Tematy ważne zarówno dla zdrowych pań, jak i kobiet z doświadczeniem choroby nowotworowej

Firma CitoNet, organizując spotkania dla kobiet i planując agendę wydarzeń, konsultuje się z organizacjami pozarządowymi, które są zaangażowane w tematy związane z ochroną zdrowia i sprawami kobiecymi. 

Jedną z partnerskich organizacji jest Stowarzyszenie Polickie Amazonki, którego przedstawicielki również będą obecne na spotkaniu 5 marca.

– To są bardzo miłe spotkania, panie są wspaniałe i cieszymy się, że możemy dowiedzieć się ciekawych rzeczy od ekspertów. To są rozmowy o zdrowiu, urodzie oraz pielęgnacji. To ważne tematy dla zdrowych pań, jak i kobiet, które mają za sobą doświadczenia np. choroby nowotworowej. Nasza współpraca dotyczy także projektów realizowanych na co dzień przez polickie Stowarzyszenie Amazonek – mówi Julita Imirowicz, prezeska stowarzyszenia. 

Zapisy na wydarzenie:
tel. 91 421 59 45, 91 421 59 38
e-mail: biuro.szczecin@tzmo-global.com 

Serdecznie zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/1132115504642212