Współczesna medycyna pozwala, by zminimalizować uciążliwości na jakie pacjent jest narażony podczas wykonywania gastroskopii czy kolonoskopii. Rozwiązania temu sprzyjające wciąż nie są jednak standardem. Mocno na komfort pacjentów stawia Twoja Przychodnia, która w świeżo wyremontowanych wnętrzach zabytkowego budynku przy ul. Słowackiego 19, oferuje m.in. badania endoskopowe w świetnie wyposażonej sali zabiegowej.
Badanie endoskopowe polega na wprowadzeniu do wnętrza jamy ciała sondy wyposażonej w kamerę, która pozwala lekarzowi na dokładną ocenę stanu organów wewnętrznych. Gastroskopia daje szansę przyjrzeć się górnemu odcinkowi przewodu pokarmowego, czyli przełykowi, żołądkowi i dwunastnicy. Kolonoskopia umożliwia obejrzenie wnętrza jelita grubego.
Możliwe badanie w pełnym znieczuleniu
To bardzo bezpieczne badania, pozwalające błyskawicznie wykryć ewentualne choroby układu pokarmowego. Zdarza się jednak, że pacjenci odczuwają lęk przed wprowadzeniem sondy.
- Czasem związane jest to z niższym progiem odczuwania bólu, a czasem po prostu z niepokojem, że badanie będzie nieprzyjemne. Dlatego w Twojej Przychodni można skorzystać podczas gastroskopii i kolonoskopii z pełnego znieczulenia, czyli narkozy. Pacjent pod opieką lekarza anestezjologa zasypia i budzi się kilkanaście minut później, już po badaniu. To niestandardowa propozycja, zwykle takie badania wykonywane są bez znieczulenia – mówi dr n. med. Beata Gawdis-Wojnarska, odpowiadająca za salę endoskopową w Twojej Przychodni.
Można wynająć nocleg, a po badaniu nie ma uczucia „zapowietrzenia”
Komfort badań podwyższa też stosowanie do każdego z nich insuflatora CO2. To rozwiązanie również rzadko spotykane podczas badań endoskopowych. A wpuszczanie do układu pokarmowego dwutlenku węgla (zamiast innego gazu) łagodzi ewentualne dolegliwości bólowe i zapobiega uczucie „zapowietrzenia”.
- Dwutlenek węgla szybciej się wchłania, co sprawia, że pacjent nie odczuwa dyskomfortu po badaniu. Jelito szybko wraca do prawidłowej średnicy - tłumaczy dr n. med. Beata Gawdis-Wojnarska.
Dodatkowo w budynku nieopodal przychodni przygotowano miejsca noclegowe. Dzięki temu pacjenci przyjeżdżający z miejscowości znacznie oddalonych do Szczecina mogą lepiej przygotować się do badań. Zrelaksować się przed ich wykonaniem i odpocząć, gdy będzie już po wszystkim.
Kiedy trzeba wykonać takie badania i porozmawiać ze specjalistą?
Atutem Twojej Przychodni jest również kompleksowość usług. W jednym miejscu można wykonać badania, skonsultować ich wyniki ze specjalistami gastroenterologii, otrzymać diagnozę i np. receptę na niezbędne leki.
Na badania endoskopowe powinniśmy się zgłosić szczególnie wtedy, gdy występują nasilone bóle brzucha, powracająca zgaga, nieprzerwane odbijanie, krwiste wymioty, przewlekła chrypka, biegunka czy krwawienie z odbytu. Profilaktyczne badania kolonoskopowe powinni przechodzić wszyscy, którzy ukończyli 50. rok życia, nawet jeśli nie ma żadnych niepokojących objawów.
W Twojej Przychodni nie trzeba czekać
Niestety sytuacja w publicznych przychodniach sprawia, że na badania endoskopowe trzeba zazwyczaj poczekać. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na diagnostykę w prywatnych placówkach, takich jak Twoja Przychodnia. Zwłaszcza, że ceny takich usług nie są wygórowane.
- Wiemy jak wygląda kwestia badań i usług medycznych w publicznych placówkach. Są limity, często tworzą się kolejki, potrzebne jest skierowanie na badania. W efekcie pacjenci często muszą czekać. Czasem kilka tygodni, a pod koniec roku nawet kilka miesięcy. My możemy zagwarantować bardziej elastyczne podejście. Na badanie można umówić się z dnia na dzień - mówi dr n. med. Beata Gawdis-Wojnarska.
Kompleksowe usługi w odnowionym, zabytkowym budynku
W Twojej Przychodni oferowane są również badania: urodynamiczne, ginekologiczne i laboratoryjne. Przyjmują specjaliści: urologii, dermatologii, gastroenterologii, kardiologii, czy ginekologii.
Przy ul. Słowackiego 19 w przeszłości mieścił się SPS ZOZ "Zdroje". Teraz zabytkowy budynek został wyremontowany i zaadaptowany na potrzeby Twojej Przychodni. Przeprowadziła się do niego na początku 2019 r.
Zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków odnowiono historyczną fasadę budynku, zachowując architektoniczne detale oraz stolarkę drzwi i okien. W środku przygotowano nowoczesne pracownie i gabinety. Obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych.
Więcej szczegółów na temat oferty Twojej Przychodni można znaleźć na stronie: https://www.twojaprzychodnia.com/.
Komentarze
22