Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć wszystkie zobowiązania w jeden kredyt. Czy ten pomysł sprawdza się w praktyce? Istnieje przynajmniej pięć powodów, dla których warto przyjrzeć się temu rozwiązaniu.
Niezależnie od dobrych zamiarów, niekiedy zdarza się, że kilka fałszywych ruchów finansowych lub nagłe obniżenie dochodów doprowadza do spirali zadłużenia. Wówczas wiele osób wpada w panikę i szuka pomocy jednocześnie w kilku bankach. Kiedy na kredyt hipoteczny nakłada się jeden lub więcej kredytów gotówkowych, nie należy długo czekać. Trzeba ratować sytuację i zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. Skąd ta pewność?
Korzyści płynące z kredytu konsolidacyjnego
1. Jeden termin dla wszystkich zobowiązań
Źródłem problemów z niewypłacalnością bywa często napięty kalendarz spłaty. Jeden przeoczony przelew staje się z czasem powodem rosnącej kary. Przy kilku zobowiązaniach nawet drobna pomyłka sprawia, że domowy budżet zaczyna się chwiać.
Z tego powodu kredyt konsolidacyjny zdaje się dobrym rozwiązaniem. Wybór jednego terminu dla obsługi różnych zobowiązań umożliwia pozbycie się przywołanego ryzyka. Wystarczy pamiętać o jednej dacie w miesiącu, a spłata kredytu będzie przebiegać płynniej.
2. Kilka kredytów - jedna rata
To jeden z głównych atutów kredytu konsolidacyjnego. Dużo prościej jest obsługiwać własne zadłużenie, gdy wszystkie zobowiązania znajdują się w jednym miejscu. Warto zatem odzyskać kontrolę nad swoim budżetem i pieniądze wysyłać do banku, który jest w stanie zaoferować najlepsze warunki.
3. Niższe oprocentowanie kredytu
Kolejną zaletą łączenia kredytów jest możliwość uzyskania korzystniejszego oprocentowania. Bank wyznacza jego wysokość po szczegółowej analizie indywidualnego przypadku. Ceną za lepsze warunki jest dłuższy okres kredytowania, ale tylko w ten sposób można poradzić sobie z problematycznym zadłużeniem.
4. Konsolidacja dotyczy różnych zobowiązań
Co warte podkreślenia, kredyt konsolidacyjny nie jest przeznaczony na obsługę jednego rodzaju zobowiązań. Wręcz przeciwnie, łączyć można różne kredyty - od gotówkowego po hipoteczny. Nie stanowi także problemu dodanie sumy zadłużenia z odnawialnego kredytu na rachunku, karty kredytowej lub kredytu samochodowego. Jak zatem widać, pod parasolem kredytu konsolidacyjnego znajduje się całe spektrum produktów bankowych.
5. Szansa na analizę budżetu
To zaleta, która nie pojawia się przy żadnym innym kredycie. Spirala długów wynika często z uzależnienia od zaciągania zobowiązań. Przeprowadzenie konsolidacji jest skutecznym sposobem na uświadomienie sobie ryzyka, jakie płynie z nadmiernego korzystania z produktów bankowych.
Podsumowanie
Już tych kilka zalet kredytu konsolidacyjnego pokazuje, że w przypadku problemów finansowych warto rozważyć to rozwiązanie. Niemniej jednak lepiej wcześniej rozważnie podejmować decyzje i przed zaciąganiem zobowiązań szczegółowo analizować możliwość spłaty zadłużenia. Pomóc mogą eksperci kredytowi od mFinanse, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będą w stanie odpowiedzieć na wiele twoich pytań związanych z finansami i bankowością.
Komentarze
0