Pomysł jest bardzo prosty. Zorganizować krótkie spotkania dwustronne dla nieznających się wcześniej przedsiębiorców, a na pewno coś się z nich wykluje. Jednego dnia można odbyć kilka takich rozmów, nawiązać nowe kontakty biznesowe, a być może znaleźć kooperanta, który odmieni losy firmy. To założenia Międzynarodowej Giełdy Kooperacyjnej, która odbędzie się 27 marca na Łasztowni (Stara Rzeźnia, Centrum Eventowe „Bulwary”) przy okazji targów BUD-GRYF & HOME.
Organizatorem Giełdy jest Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP. Spotkania biznesowe towarzyszące targom gospodarczym to inicjatywa coraz popularniejsza na całym świecie. Szczecińska impreza ma wieloletnią tradycję i jest najstarszą cykliczną giełdą b2b organizowaną w woj. zachodniopomorskim.
Szansa, by nawiązać wiele pierwszych kontaktów biznesowych
Każdego roku bierze w niej udział ponad 60 uczestników i odbywa się ponad 100 rozmów. Dodatkowo, na targach BUD-GRYF & HOME swoje stoiska rozstawia zwykle ok. 150 wystawców, a odwiedza je średnio 9 tysięcy osób.
Wykorzystując obecność na targach wielu przedsiębiorców, stwarza im się warunki do biznesowych spotkań podczas Międzynarodowej Giełdy Kooperacyjnej. Firmy, które zgłoszą swój udział będą mogły wybrać z kim chciałyby porozmawiać. Takie spotkania trwają zwykle ok. 30 min. To wystarczający czas, by nawiązać pierwszy kontakt i poznać wzajemne oferty. Później przedsiębiorcy zmieniają stoliki i rozmawiają z kolejnymi potencjalnymi kooperantami. W poprzednim latach w imprezie uczestniczyły firmy z Niemiec, Finlandii, Czech, Serbii, Szwecji czy nawet Turcji.
W jednym miejscu dostawcy, klienci, podwykonawcy czy pośrednicy pracy
Giełda towarzyszy targom BUD-GRYF & HOME. To największe na Pomorzu Zachodnim targi dla branży budowlanej, energetycznej i wyposażenia wnętrz. Okazja do rozmów z potencjalnymi dostawcami, podwykonawcami, klientami czy usługodawcami. W jednym miejscu i czasie można zapoznać się z aktualnie panującymi trendami na rynku lokalnym i nowymi technologiami w branży.
Organizatorzy Giełdy nie zamykają możliwości uczestnictwa w niej przed żadną z firm czy instytucji. Mile widziane są wszystkie podmioty, które mogą mieć wpływ na rozwój firm na rynku lokalnym. Bardzo ważna będzie obecność zaproszonych agencji pośrednictwa pracy, bo brak wykwalifikowanych pracowników, to jeden z poważniejszych problemów, z jakim borykają się firmy. Do udziału w giełdzie zapraszane są również jednostki naukowo-badawcze z ofertą dla firm.
Zgłoszenia na Giełdę
Zgłaszać swój udział w Giełdzie można do 16 marca. Trzeba zarejestrować się online w j. angielskim (jest też instrukcja w j. polskim) na stronie imprezy: https://budgryf2020.b2match.io. Do 20 marca będzie można wybrać partnerów do rozmów. Giełda odbędzie się 27 marca w Centrum Eventowym „Bulwary” na Łasztowni.
Szczegółowych informacji udziela Pani Katarzyna Męcińska-Komorek z Ośrodka Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego, tel.: 91 433 02 20, e-mail: k.mecinska@zsrg.szczecin.pl
Partnerami imprezy są m.in. Izby Przemysłowo-Handlowe po stronie niemieckiej tj. IHK Ostbrandenburg, czy filia IHK Neubrandenburg w Szczecinie – Dom Gospodarki, IHK Rostock, Albańskie Centrum Rozwoju Inwestycji, Macedońska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości i po raz pierwszy Nigeryjska Izba Handlowa z Lagos oraz Portugalski Instytut Energetyki i Geologii z Lizbony a także szereg instytucji wspierających przedsiębiorczość w zachodnich województwach Polski.
Relacja z poprzedniej edycji imprezy:
Komentarze
1