spotkania

Życie na Krymie pod rosyjską okupacją – wystawa i spotkanie z autorem zdjęć, dziennikarzem Antonem Namlukiem

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Wtorek, 21.01.2020
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Książnica Pomorska zapraszają na otwarcie wystawy „Mój Krym”.

 

Wernisaż odbędzie się 21 stycznia o godz. 17:00 w Książnice Pomorskiej w Szczecinie. Zdjęcia, które zostaną zaprezentowane, przedstawiają codzienne życie mieszkanek i mieszkańców okupowanego od 2014 roku Krymu. Otwarciu wystawy będzie towarzyszyć spotkanie z autorem zdjęć oraz dyskusja o tym, jak zmieniła się sytuacja na Krymie po jego zajęciu przez Rosję.

Wystawa została przygotowana przez niezależnego rosyjskiego dziennikarza Antona Namluka, który jako jeden z nielicznych dokumentalistów regularnie nagłaśnia procesy sądowe wszczęte wobec przeciwników aneksji. Relacjonował działania wojenne w Donbasie, procesy sądowe Olega Seńcowa i Oleksandra Kolczenko, Nadieżdy Sawczenko, Nikołaja Karpiuka i Stanisława Kłycha w Czeczenii. Od 2016 roku pracuje na Krymie, opisując prześladowania krymskotatarskich i ukraińskich działaczy, polityczne procesy sądowe i naruszenia praw człowieka na półwyspie.

Spotkanie odbędzie się w językach polskim i rosyjskim, zapewniamy tłumaczenie.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję