wystawy

Zdzisław Beksiński – opowieść cieniem [wystawa]

foto: Zdzisław Beksiński, bez tytułu, 1982, akryl na płycie pilśniowej, 74 x 87 cm; kolekcja Muzeum Narodowego w Szczecinie

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 10.11.2017
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Sobota, 30.12.2017
Do której godziny?
18:00
Za ile?
5 i 10 zł; wirtualny pokaz jest osobno biletowany – 10 zł/os.
Opis wydarzenia
Dzieła jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych artystów polskich można oglądać w Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie. Wystawa „Zdzisław Beksiński – opowieść cieniem” będzie dostępna dla zwiedzających aż do 30 grudnia.
Ekspozycja w Szczecinie prezentuje obrazy z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku oraz dzieło ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. Prace te wróciły niedawno z wystawy w Polish Museum of America w Chicago – „Zdzisław Beksiński: A Tale Told by Shadows” – pierwszego oficjalnego pokazu dzieł tego artysty w Ameryce.

Wystawie towarzyszy wirtualna galeria obrazów „De Profundis – Beksiński VR”  - dzięki grafice 3D i okularom VR będzie można eksplorować przestrzenie najbardziej znanych obrazów Zdzisława Beksińskiego. Jak zaznaczają twórcy, studio 11th Dimension, ideą projektu jest udostępnienie miłośnikom malarstwa nowej formy interakcji ze sztuką. Podróży towarzyszy ambientowa muzyka oraz dźwięki otoczenia, czyniące je jeszcze bardziej realistycznym. Okulary VR izolują widza od świata zewnętrznego, pozwalając na osobistą podróż w głąb przestrzeni obrazów.

8-minutowe doświadczenie, prowadzi zwiedzającego poprzez cztery surrealistyczne światy z pogranicza jawy i snu. Oprogramowane elementy otoczenia oraz animacje postaci z oryginalnych obrazów Beksińskiego, angażują użytkownika oraz potęgują wrażenie przeniesienia do innego miejsca.Do kiedy?
Wystawę w Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1 będzie można oglądać od piątku, 10 listopada, od godz. 10:00 do 30 grudnia br. Wirtualna galeria także będzie dostępna dla zwiedzających do 30 grudnia 2017 roku. (Uwaga! Wirtualny pokaz jest osobno biletowany – 10 zł/os.)

Muzeum Sztuki Współczesnej otwarte jest od wtorku do niedzieli. We wtorki, środy, czwartki i soboty galerie można zwiedzać w godz. 10:00-18:00, w piątki i niedziele - w godz. 10:00-16:00. Bilety wstępu kosztują 5 i 10 zł.

Wystawę "Zdzisław Beksiński – opowieść cieniem / Zdzisław Beksiński – A Tale Told by Shadows" w Polskim Muzeum w Ameryce (Polish Museum of America) w Chicago (9.06–5.09.2017) oraz w Muzeum Narodowym w Szczecinie (10.11–30.12.2017) zrealizowano w ramach projektu „Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą”.

Zdzisław Beksiński
(1929 Sanok – 2005 Warszawa) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych artystów polskich. Znane jest przede wszystkim jego malarstwo – metafizyczne pejzaże, fantastyczna architektura, figuratywne przedstawienia zdeformowanych postaci; nadrealne wizje z pogranicza jawy i snu.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję