koncerty

Zamkowe Lato Artystyczne 2021: CHÓR AKADEMII MORSKIEJ

fot. materiały prasowe/ fot. Studio 22

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 01.08.2021
O której godzinie?
16:00
Za ile?
5/10 zł
Opis wydarzenia
W programie koncertu znajdą się kompozycje o tematyce marynistycznej oraz znane piosenki z gatunku muzyki popularnej.

 

Publiczność będzie miała okazję wysłuchać klasycznych utworów specjalnie skomponowanych dla zespołu oraz morskich pieśni, takich jak: „Kapitańskie tango”, „10 w skali Beauforta”, „Parostatek” czy „Yellow Submarine”. Repertuar koncertu wzbogacą również popularne szlagiery w oryginalnych aranżacjach chóralnych, m.in. „Ob-La-Di, Ob-La-Da”, „Radio Ga Ga” czy „Lemon Tree”.

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją dr hab. Sylwii Fabiańczyk-Makuch działa na scenie muzycznej już 18 lat. Zespół szybko stał się wizytówką miasta i regionu, szerząc morską tradycję w kraju i poza jego granicami. Koncertowali m.in. w Japonii, Tajwanie, Kanadzie, Ekwadorze, Rosji, Malcie, Turcji i Macedonii. Poprzez swoją działalność, pasję i zaangażowanie chór wykreował szeroko rozpoznawalny, charakterystyczny dla siebie wizerunek, nawiązujący do tematyki morskiej i miasta, za co w roku 2019 został odznaczony honorowym tytułem Ambasadora Szczecina.

W ciągu ostatnich lat chór zdobył blisko 70 głównych nagród festiwalowych na najważniejszych krajowych i międzynarodowych konkursach (w tym 12 Grand Prix i 40 Złotych Medali), a także otrzymał liczne nagrody uznaniowe instytucji kultury. Zespół ma na swoim koncie siedem płyt, jest także autorem nietuzinkowego projektu Wspólne Brzmienia, łączącego chóralistykę z innymi gatunkami muzycznymi.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję