wystawy

Z Niepodległej. Polskie marki przemysłowe 20-lecia międzywojennego

foto: fragment plakatu promującego wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 11.11.2018
O której godzinie?
14:00
Do kiedy?
Niedziela, 31.03.2019
Do której godziny?
16:00
Za ile?
ulgowy 5 zł, normalny 10 zł; we wtorki wstęp jest bezpłatny
Opis wydarzenia
Od 11 listopada 2018 do końca marca 2019 w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie prezentowana będzie wystawa pt. "Z Niepodległej. Polskie marki przemysłowe 20-lecia międzywojennego".

Wystawa „Z Niepodległej. Polskie marki przemysłowe 20-lecia międzywojennego” poświęcona jest najsłynniejszym polskim markom 20-lecia międzywojennego. Nasi pradziadkowie mieli czas na stworzenie tych marek od jesieni 1918 r. do jesieni 1939 r. Prócz tego musieli zbudować państwo, armię, przemysł zbrojeniowy, lotniczy, spożywczy, sieć kolejową, sądy, port, urzędy, napisać konstytucję, kodeks karny i cywilny... No i jeszcze scalić kraj zniszczony wojną, złożony z trzech kawałków powiązanych z Berlinem, Wiedniem i Moskwą setkami zależności – od torów, po monetę, kulturę pracy i przepisy. Po drodze musieli wygrać jeszcze kilka wojen i powstań. Jednak my skupimy się na markach, które Oni stworzyli i które przetrwały… Wedel, Stomil, LOT, Ursus, Łucznik, Azoty.

Pokażemy obok pojazdów ze zbiorów Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki w Szczecinie (fiat 508, motocykle - sokoły, moj, tornedo, podkowa; rowery - Kamiński, Opatowski, Cieślak) również eksponaty pochodzące z Muzeum Historii Polski, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Historycznego Miasta Warszawy oraz kolekcji prywatnych. Na wystawie znajdą się także modele samolotów i pojazdów pancernych przygotowane przez członków stowarzyszenia „Szczeciński Paprykarz Modelarski” oraz modelarzy z Koszalina. Całość będzie ilustrowana fotografiami archiwalnymi ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Wystawę „Z Niepodległej…” będzie można oglądać do końca marca 2019 r.

Godziny zwiedzania:

poniedziałek - nieczynne

wtorek - 10-15

środa - 10-16

czwartek - 10-16

piątek - 10-18

sobota - 10-18

niedziela - 10-16

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję