koncerty spektakle i opery stand-up i kabarety

XXIII URODZINY CZARNEGO KOTA RUDEGO [program]

na zdj. Andrzej Poniedzielski | materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Wtorek, 18.02.2020
O której godzinie?
19:30
Do kiedy?
Niedziela, 01.03.2020
Do której godziny?
17:00
Za ile?
płatne
Opis wydarzenia
Od 18 do 1 marca 2020 Teatr Polski będzie świętował XXIII urodziny Czarnego Kota Rudego.

 

Harmonogram:

18 lutego (wtorek), godz. 19:30

Scena kabaretowa - Czarny Kot Rudy

PRZECHOWALNIA POD DZIURAWYM PARASOLEM - wieczór I - PREMIERA

Zapraszamy na najnowszy wieczór kabaretowy. Jego inauguracja przypada w czasie XXIII Urodzin Czarnego Kota Rudego. Tym razem Artyści kabaretu na swój warsztat wzięli Łódzką Piwnicę Artystyczną „Przechowalnia” i jej niezwykłą poetykę tworzoną przez Elżbietę Adamiak, Andrzeja Poniedzielskiego i Artura Andrusa.

obsada: Olga Adamska, Natalie Brodzińska, Dorota Chrulska, Marta Uszko, Piotr Bumaj, Adam Dzieciniak, Michał Janicki, Sławomir Kołakowski, Krzysztof Niewirowski, Aleksander Różanek, Felipe Alonso Cespedes Sanchez oraz Krzysztof Baranowski – fortepian

19 lutego (środa), godz. 19:30

Scena kabaretowa - Czarny Kot Rudy

PRZECHOWALNIA POD DZIURAWYM PARASOLEM - wieczór II - POŻEGNANIE KARNAWAŁU

20 lutego (czwartek), godz. 19:30

Scena kabaretowa - Czarny Kot Rudy

PRZECHOWALNIA POD DZIURAWYM PARASOLEM - wieczór III - ZAPUSTY

21 lutego (piątek), godz. 19:00 oraz 22 lutego (sobota), godz. 15:00 i 20:00

Duża Scena

U NAS BEZ ZMIANY, DALEJ GRAMY I ŚPIEWAMY - WIECZÓR URODZINOWY

Koncert jubileuszowy - XXIII URODZIN CZARNEGO KOTA RUDEGO, zaplanowany na trzy wieczory na Dużej Scenie (21 – 22 lutego).

Wystąpią artyści Teatru Polskiego tworzący kabaret Czarny Kot Rudy, a także goście: Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus, Andrzej Poniedzielski. Będzie też sporo niespodzianek, które sprawią, że wieczór urodzinowy będzie dla widzów niezwykłym przeżyciem artystycznym.

23 lutego (niedziela), godz. 16:00

Duża Scena

ON I ON | Piotr Bukartyk i Michał Kempa

23 lutego (niedziela), godz. 19:00

Scena kabaretowa - Czarny Kot Rudy

ZENON LASKOWIK W CZARNYM KOCIE RUDYM

"Spotkanie kolesiów"

Zenon Laskowik & Zespół Towarzyszący zapraszają na program kabaretowy pt. "Spotkanie kolesiów". W programie: sprawy aktualne, skecze, monologi, piosenki i scenki.

24 lutego (poniedziałek), godz. 19:00

Duża Scena

ZENON LASKOWIK I JEGO KABARECIARNIA

"RETROTEY"

Zenon Laskowik, Katarzyna Pakosińska

Program kabaretowy pt. "R E T R O T E Y", wspomnienia i pomówienia PIOSENKI KABARETU TEY (1971-1981)

25 lutego (wtorek), godz. 19:30

Scena kabaretowa - Czarny Kot Rudy

PRZECHOWALNIA POD DZIURAWYM PARASOLEM - wieczór IV - ŚLEDZIK

26 lutego (środa), godz. 19:30

Scena kabaretowa - Czarny Kot Rudy

PRZECHOWALNIA POD DZIURAWYM PARASOLEM - wieczór V - POPIELEC

27 lutego (czwartek), godz. 19:30

Scena kabaretowa - Czarny Kot Rudy

PRZECHOWALNIA POD DZIURAWYM PARASOLEM - wieczór VI - NO I WIELKA DIETA

28 lutego (piątek), godz. 19:00

Duża Scena

WIECZÓR Z OKAZJI 80. URODZIN ALOSZY AWDIEJEWA

W programie artystycznym wystąpią: Alosza Awdiejew, Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Materna, Stanisław Tym, Henryk Sawka oraz Aktorzy Teatru Polskiego

29 lutego (sobota), godz. 19:00 oraz 1 marca (niedziela), godz. 17:00

Duża Scena

URODZINOWE POSTSCRIPTUM ANDRZEJ W SZCZECINIE

W programie artystycznym wystąpią: Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Materna, Stanisław Tym oraz Aktorzy Teatru Polskiego


PIOTR BUKARTYK

...to w świecie polskiej piosenki postać absolutnie wyjątkowa. Znakomity autor i kompozytor wykonywanych przez siebie piosenek, od lat wymyka się prostym klasyfikacjom, z upodobaniem mieszając muzyczne style. Przyrządzony w ten sposób koktajl przyprawia monologami jak z dobrego stand-up’u – pikantnymi, ale nie przekraczającymi granic dobrego smaku.

Bukartyk nagrał jak dotąd dziesięć płyt, choć piosenek starczyłoby mu na czterdzieści kolejnych. Od lat w niemal każdy piątek odwiedza Wojciecha Manna, by w porannym paśmie Zapraszamy do Trójki premierowo wykonać nowy, ułożony parę godzin wcześniej numer. Zwykle bywa tak, że słuchacze przyjmują go ze znacząco większym entuzjazmem niż dyrekcja.

Jego piosenki lubią aktorzy – w wyreżyserowanym przez Jerzego Satanowskiego spektaklu „Kaszana zdalnie sterowana – piosenki Bukartyka” śpiewają je m. in. Krystyna Tkacz, Katarzyna Żak i Artur Barciś, a Zbigniew Zamachowski wykonuje je wspólnie z Grupą MoCarta.

„Z tylu chmur” – to tytuł piosenki od dziesięciu lat zamykającej kolejne edycje festiwalu Woodstock (obecnie Pol’and’rock) w Kostrzynie nad Odrą. Napisana na prośbę Jurka Owsiaka i wykonywana wspólnie z nim przez Bukartyka i zespół warsztatowiczów z Akademii Sztuk Przepięknych, oraz całej, wielotysięcznej publiczności.

Więcej osobiście zmyślonych, a więc autentycznych informacji o artyście, znajdą Państwo w napisanej wspólnie z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem autobiografii – „BUKARTYK – fatalny przykład dla młodzieży” (wydawnictwo BUKOWY LAS 2017).


Michał Kempa - "Moja walka" - one man show

Swego rodzaju program osobisty Michała Kempy - komika, który skończył około 30 lat i tak bardzo to przeżył, że postanowił o tym opowiedzieć.

Program ma charakter satyryczny. Program ma świadomie kontrowersyjny tytuł. Treści nie będą już kontrowersyjne, ale ich weryfikacja następuje dopiero po zakupie biletów. Program nie ma charakteru stand-upowego, przypomina raczej tradycyjne audiovisual comedy show (audiowyżual oznacza, że będzie rzutnik. Dobry. Niemiecki rzutnik).

"Kempa w zgrabny i lekki sposób przekracza kolejne granicy komedii. Ogląda się to z niezwykłą przyjemnością." - Artur Wasilewski "Nowy Teatr Współczesny"

"Coś, co inni zamieniliby na pełen frazesów ideologiczny wiec, Kempa robi w sposób bezpretensjonalny i mądry. I przede wszystkim szalenie zabawny." - Wojciech Tumidal "sceniczni.pl"

"Jest tu śmiech, ale są też łzy. Wzruszenia, smutek, radość, nadzieja. Zabawa i refleksja. Sposób, w jaki Michał Kempa żongluje klimatem i emocjami w swoim autobiograficznym show, przywołuje najlepsze wspomnienia przedwojennej Lwowskiej Szkoły Komedii. Występy Michała Kempy to odkrycie, o które wszyscy powinniśmy dbać i pielęgnować je. To zjawisko niezwykłe." - Antoni Byrdy "Ars Comediana"

"Wiesz co, jeżeli o mnie chodzi, to ten pomysł, żeby wykorzystać w opisie zmyślone cytaty ze zmyślonych, fałszywych tytułów, to to jest wiesz - wątpliwe moralne, to jest wręcz oszustwo. No. Natomiast tak jak mówię - jeśli ma to w jakikolwiek sposób zwiększyć sprzedać biletów, to tak - zróbmy to, pewnie, że tak." - Michał Kempa

"To, że to jest premiera i ludzie mogą się zorientować, że i tak tego przecież nikt nie widział, więc pomysł z tymi cytatami w ogóle jest trochę bez sensu, to to rzeczywiście nam tu trochę komplikuje. Ale to już trudno, teraz tego zmieniać nie będziemy. To musi pójść." - Michał Kempa

"Nie, to że na 6 cytatów 3 są ze mnie, to mi nie przeszkadza. Im więcej mnie, tym lepiej. Jak będzie 4 cytat ze mnie, to też się nie obrażę." - Michał Kempa

"No, spoko, na razie." - Michał Kempa

 

Oprawa muzyczna: szymonmówi

Wydarzenie dla dorosłych!!!

*Brak zgody na nagrywanie audio/video.

*Osoby, które będą przeszkadzać podczas wydarzenia zostaną wyproszone. Bez zwrotu pieniędzy za bilet.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję