koncerty spotkania inne

XVIII-wieczny pokaz mody i tańca

foto: Theatrum Flores / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 23.09.2017
O której godzinie?
18:00
Za ile?
30 zł; bilety dostępne m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
Co to był szustokor? Dlaczego plisa była francuska, a suknię nazywano polską? A w ogóle - jak i w co ubierali się ludzie w połowie XVIII wieku, w czasach, gdy panowie nosili pudrowane peruki, a panie dźwigały na sobie ubiory rozpięte na stelażach? O tym wszystkim opowiedzą - a co najważniejsze: pokażą! - członkowie zespołu Theatrum Flores z Wielkopolski ze swoimi szczecińskimi współpracownikami, którzy zaprezentują prawdziwą rewię strojów, uszytych zgodnie z osiemnastowiecznymi zasadami.
Po raz pierwszy na taką skalę w Szczecinie będzie można obejrzeć bajecznie kolorowe ubiory i przyjrzeć się modzie tamtych czasów, obyczajom, gestom (w programie przewidziano też kilka tańców). Spotkanie adresowane jest do wszystkich - od najstarszych do najmłodszych.

Bilety: 30 zł

Dom Kultury 13 Muz w Szczecinie oraz Zespół Tańca Dworskiego imienia Wojciecha Bogusławskiego CORONA FLORUM z Poznania-Suchego Lasu zapraszają na wydarzenie kulturalne, na które składać się będą: pokaz mody z XVIII wieku (program obejmuje modę damską i męską wieku XVIII, we wszystkich jego okresach, w późnym baroku, rokoku oraz klasycyzmie), koncert klawesynowy oraz tańce epoki.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję