wystawy

WYSTAWA w 10. rocznicę śmierci Jerzego Kosackiego

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Oddział Zachodniopomorskiego PTTK przy ul. Dworcowej 6
Kiedy?
Sobota, 05.09.2020
O której godzinie?
16:00
Do kiedy?
Sobota, 26.09.2020
Do której godziny?
20:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W 10. rocznicę śmierci Jerzego Kosackiego w siedzibie Oddziału Zachodniopomorskiego PTTK przyjaciele zorganizowali wystawę jego pasji życiowej – turystyki i krajoznawstwa.

 

Jerzy K. do Szczecina przybył na studia w Politechnice Szczecińskiej ze Starachowic, które ukończył w 1974 r. Był kolejarzem z wykształcenia i w pracy zawodowej. Pasją pozostała turystyka i krajoznawstwo. Zaczynał jako uczestnik wycieczek na koloniach, w harcerstwie, w szkole, później jako uczestnik rajdów, zlotów, złazów, obozów wędrownych, aż po organizatora imprez turystycznych lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich i publicystę-krajoznawcę.

Na wystawie można zobaczyć pamiątki z różnych imprez turystycznych, które odbywały się w środowisku studenckim Szczecina w okresie działalności Jerzego w strukturach PTTK i ZSP, m.in. z rajdów: Vineta, Politechniki, Wałeckiego, Na Winobranie, Odra, imprez organizowanych przez "AKT KROKI" czy Spotkań Pokoleń oraz o historii powstania Chatki Florianka.

Publicystyka krajoznawcza, to hasła w „Encyklopedii Szczecina”, przewodniki po regionie zachodniopomorskim, monografie gmin, informatory wydawane przy okazji studenckich imprez turystycznych, ale i ogólnodostępnych jak „Pociąg retro”, „Weekend pod parą”, „Dzieci dzieciom”. Artykuły w prasie o tematyce krajoznawczej m.in. w „Jantarowych szlakach”, „Wędrowcu”, wywiady w prasie lokalnej. Kroniki i opisy wypraw w Alpy Rodniańskie i Gorgany w siermiężnej szacie graficznej.

Wystawa czynna od 5 do 26 września 2020 r. z wyjątkiem niedziel od 16:00 do 20:00 w Oddziale Zachodniopomorskim PTTK przy ul. Dworcowej 6.

Obowiązują rygory epidemiczne: maseczki, odkażanie rąk, zachowanie odległości.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję