wystawy

Wystawa "States of Matter" Maciek Chodziński feat. BNNT

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 19.09.2019
O której godzinie?
19:00
Do kiedy?
Poniedziałek, 11.11.2019
Do której godziny?
19:00
Za ile?
6 i 12 zł; na wernisaż oraz w niedziele wstęp bezpłatny
Opis wydarzenia
TRAFO zaprasza na otwarcie nowej wystawy pt. "States of Matter" | "Stany Materii" Maćka Chodzińskiego feat. BNNT.

 

"States of Matter" | "Stany Materii"

Maciek Chodziński feat. BNNT (Konrad Smolenski, Daniel Szwed)

kuratorka: Emilia Orzechowska (EM Aku)

19.09.-10.11.2019

 

"States of Matter" | "Stany Materii" to projekt badający mechanizmy i sposoby ułożenia cząsteczek w przyrodzie. Stany, które może przyjąć substancja (gazowy, ciekły, stały, świadomy), różnią się właściwościami, ale składają się z tej samej, skończonej liczby składników i rządzą się wspólnymi, uniwersalnymi prawami. Projekt dokonuje oceny tych praw według kryteriów etyki negatywnej, która podważa wiarę w to, że coś jest „lepsze” niż nic. Autor pisze: „Parowanie, skraplanie, zamarzanie. I z powrotem - kryształ w ciecz, ciecz w gaz. Właściwości ciał w poszczególnych stanach skupienia zależą od ułożenia atomów, z których są zbudowane. To cykliczne mielenie materii bezmyślnie trwa, miejscami skręcając ją w węzeł, który trudno już bezboleśnie rozplątać. Sposobów na bycie nieożywionym jest nieporównanie więcej niż na bycie żywym. Mimo to, od kiedy tylko stało się to możliwe, uparcie trwają procesy fizyczne, w których materia osiąga stan świadomy.

„W oczekiwaniu na śmierć cieplną poprzez układ nerwowy wszechświat odczuwa swe błędy.”

Maciej Chodziński (ur. 1981) – mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, tworzeniem wideo, obiektów i instalacji artystycznych. Absolwent Wydziału Grafiki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych (2008) oraz Filozofii na Uniwersytecie Gdańskim (2005).

Wystawa realizowana w ramach cyklu TRAFO "Kawy, których nie wypiję", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję