wystawy

Wystawa prac Romualda Górczewskiego

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 09.02.2019
O której godzinie?
18:00
Do kiedy?
Sobota, 02.03.2019
Do której godziny?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Już trzeci raz CKE Stara Rzeźnia zaprasza mieszkańców Szczecina na wystawę prac Romualda Górczewskiego. Tym razem do zobaczenia będzie ponad 60 prac artysty, co oznacza, że mamy do czynienia z jedną z największych wystaw w historii Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wstęp na wernisaż jest otwarty, zapraszamy wszystkich 9 lutego o godzinie 18.00. Obrazy będą do zobaczenia na Łasztowni do pierwszych dni marca.

To już trzecia wystawa prac Romualda Górczewskiego w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Tak jak poprzednie, bardzo obszerna. Artysta zaprezentuje 60 obrazów, które do tej pory nie były jeszcze publicznie pokazywane. Będą to akwarele, prace najnowsze, ale też i nieco starsze. Oczywiście mocno abstrakcyjne, głęboko przesiąknięte duchowością twórcy, zachęcające do osobistego odbioru, interpretacji i skojarzeń.

- Trzecia moja wystawa w CKE Stara Rzeźnia to w jakimś sensie kontynuacja poprzednich wystaw: ten sam autor, to samo życie, ale obrazy – inne. Nie to, że gwałtownie zmieniam moje traktowanie malarstwa, ale inne, bo z założenia jest to twórczość bardzo różnorodna: obrazy odmienne kolorystycznie, kompozycyjnie, tematycznie, odmienne w nastroju. Twórczość emocjonalna i sugestywna, prace (choć to w akwareli nietypowe) szorstkie, chropawe, niedbałe, ale mocne i wyraziste w przekazie. Staram się ideę dzieła wyrazić wprost, trafnie i bez zbędnych ozdobników – wyjaśnia Romuald Górczewski.

Wernisaż odbędzie się 9 lutego o godzinie 18.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Prace artysty dostępne będą w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia do 2 marca.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję