wystawy

Wystawa „Podszepty duszy” Anny Domaradzkiej

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Wtorek, 05.07.2022
O której godzinie?
17:00
Do kiedy?
Środa, 31.08.2022
Do której godziny?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Książnica Pomorska zaprasza na wystawę „Podszepty duszy”.

 

Artystka o wystawie i o sobie:

„Moje obrazy wykonane są niecodzienną techniką, jaką jest układania włókien wełny czesankowej i ich spilśnianie. Przygoda z filcowaniem rozpoczęła się blisko dziesięć lat temu od warsztatów Stowarzyszenia Pracy Twórczej „Forma”, gdzie spotykaliśmy się inspirując i ucząc nawzajem różnych technik rękodzieła. Naturalne piękno wełny skusiło mnie możliwościami i zachęciło do eksperymentowania. Filcowe kuleczki jako element biżuterii były na początku, ale to podczas układania szali przyszedł pomysł „namalowania wełną” pierwszego obrazu. Czesanka wełniana jest plastyczna, delikatna, zachwyca barwami i ma w sobie dużo finezji co sprawia, że praca z nią należy do przyjemności i łączy się z wielką radością tworzenia. Filc, to materiał ciekawy plastycznie i poddający się wyobraźni, która w moim przypadku kieruje się ku przyrodzie, kwiatom i abstrakcji.

Ciągle poszukuję siebie. Bawię się i eksperymentuję kolorem, formą i fakturą łącząc różne techniki, a kolor mówi głośno o moich wewnętrznych emocjach. Działam pod wpływem chwili, impulsu - to często ścinek jedwabiu lub kolor wełny bywa inspiracją i decyduje co powstanie. Dzięki pracy z wełną poznaję swoje emocje i siebie od nowa - to ona powoduje spokój i ukojenie duszy, będąc pewnego rodzaju terapią.

Moje pierwsze prace pokazałam w 2016 r. w „Artisans in the Palm House” w Liverpoolu, a w 2019 roku w ramach IV edycji Festiwalu Tkaniny odbyła się moja pierwsza indywidualna wystawa „Dusza otulona wełną”.

Od 2018 roku należę do Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury”.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję