wystawy

Wystawa motocykili

fot. materiały prasowe

Gdzie?
CH Auchan Kołbaskowo
Kiedy?
Poniedziałek, 15.11.2021
O której godzinie?
09:00
Do kiedy?
Sobota, 04.12.2021
Do której godziny?
21:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Pora odświeżyć dawne wspomnienia! Od 15 listopada do 4 grudnia w Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo miłośnicy polskich jednośladów będą mogli podziwiać wyjątkowe egzemplarze kultowych motocykli marki Junak i zapoznać się z ich historią.

 

Stare motocykle budzą emocje nie tylko wśród koneserów motoryzacji, a każdy kto przejechał choć kilka kilometrów na takim pojeździe, wie o czym mowa. Dzięki wystawie miłośnicy zabytkowej motoryzacji będą mogli przenieść się na chwilę w lata 50. i 60. XX wieku, gdy kultowe polskie motocykle marki Junak poruszały się po polskich drogach.

Wśród eksponatów pojawią się prawdziwe legendy i obiekty marzeń wielu motocyklistów. Na wystawie będzie można obejrzeć kilka kultowych modeli znanych miłośnikom motoryzacji z czasów PRL. Będą wśród nich produkowane w Szczecińskiej Fabryce Motocykli modele Junak M10 z 1961 roku z wózkiem bocznym W03A, Junak M10 z doczepionym wózkiem bocznym „Sum”, rajdowa wersja motocykla Junak M07R oraz Junak M07 z 1959r z doczepionym unikatowym wózkiem bocznym w wersji „Sum LUX” z 1958 roku o numerze ramy 011, pochodzącego z pierwszego tygodnia produkcji.

Sentymentalną podróż w przeszłość ułatwią dodatkowe eksponaty, wśród których znajdą się oryginalne instrukcje obsługi motocykli Junak, a także artykuły prasowe z lat 50. i 60. XX wieku, opisujące nowinki techniczne zastosowane w prezentowanych na wystawie pojazdach. Dzięki temu odwiedzający będą mogli przywołać wspomnienia z poprzednich dekad lub wzbogacić znajomość historii motoryzacji.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję