wystawy

Wystawa malarstwa Romualda Górczewskiego

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Poniedziałek, 20.07.2020
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Piątek, 07.08.2020
Do której godziny?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Do 7 sierpnia 2020 w CKE Stara Rzeźnia można oglądać prace szczecińskiego malarza abstrakcjonisty Romualda Górczewskiego.

 

Druga wystawa tego lata w CKE Stara Rzeźnia to dzieła szczecińskiego twórcy i konserwatora dzieł sztuki Romana Górczewskiego. Jest to sztuka wielowątkowa, niebanalna, taka, która sprawia, że patrząc na te dzieła, zastanawiamy się, jakie są myśli autora i co chciał nam nimi przekazać.

– Moja czwarta wystawa w CKE Stara Rzeźnia. To kontynuacja twórczości wcześniejszej, bo swojej artystycznej drogi nie zmieniam, jedynie wzbogacam o nowe formy wypowiedzi, doświadczenia, szukam nowych rozwiązań kompozycyjnych, kolorystycznych, nowych środków i sposobów, by najtrafniej przedstawić zamysł, ideę. I, jak zwykle, są to obrazy proste w budowie, oszczędne, czy nawet ascetyczne w ilości użytych znaków. W wielu pracach tło stanowi czysty papier, by podkreślić kolor, zwiększyć kontrast i uwypuklić to, co istotne w obrazie, i na tym skupić uwagę widza – mówi o swojej nowej wystawie Romuald Górczewski.

Co możemy zobaczyć na wystawie? W dalszym ciągu są to akwarelowe abstrakcje, prace jeszcze niepokazywane. Obszerna wystawa wzbogacona jest o trzy obrazy olejne.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję