wystawy

Wystawa malarska "Nad Wodą" Bohemy

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 08.01.2020
O której godzinie?
17:00
Do kiedy?
Piątek, 07.02.2020
Do której godziny?
21:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
INKU Szczeciński Inkubator Kultury i Stowarzyszenie Media Dizajn serdecznie zapraszają na pierwszą wystawę w nowym roku. Tym razem zaprezentujemy prace malarskie zespołu artystycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Bohemy. Wernisaż odbędzie się we wtorek 8 stycznia o godz. 17:00, wystawę będzie można oglądać do 7 lutego

 

Zespół plastyczny Bohema działa ponad 20 lat w ramach Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie.

Członkowie zespołu to grupa różnych osobowości i talentów, preferujących różnorodne techniki plastyczne. Są wśród nich byli nauczyciele rysunku z wykształceniem plastycznym, ale również amatorzy, posiadający talent i odczuwający potrzebę malowania. Zajęciu temu uczestnicy zespołu oddają się całe życie lub kilka lat (np. od momentu przejścia na emeryturę). W ich wieloletnim dorobku można znaleźć prace o różnej tematyce i technice malowanych (m.in. akwarela, olej, akryl) głównie na płótnie, grafik i rysunków (ołówek, węgiel, tusz, kredka) itp. Wielu z uczestników uzyskiwało nagrody i wyróżnienia na rożnego rodzaju pokazach, przeglądach i wystawach.

Opiekunem artystycznym i instruktorem zespołu jest Wanda Żychniewicz, wieloletnia nauczycielka plastyki, malarka, osoba o dużym dorobku artystycznym, która jest jednocześnie prezesem Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej (SAIE) w Szczecinie.

Na zajęciach członkowie Zespołu uczą się podstaw rysunku i malarstwa, technik malowania oraz zdobywają wiedzę z zakresu historii i sztuki. Doskonalenie warsztatu następuje także na corocznie organizowanych plenerach malarskich, głównie nad morzem: w Wisełce, Niechorzu czy Dziwnowie, ale też na międzynarodowych warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Artystów Integracji Europejskiej.

Twórczość Zespołu prezentowana jest w kraju na wystawach okazjonalnych i plenerowych, a także za granicą, a co roku w maju na spotkaniach organizacji pozarządowych „Pod Platanami”. Wystawy organizowane były m.in.: w klubie „Pod Fontaną”, w klubie 12 Dywizji Zmechanizowanej, w Ratuszu Miejskim w Strasburgu nad Odrą, w Urzędzie Miasta Szczecina, w Filharmonii Szczecińskiej, w Zachodniopomorskim Centrum Onkologicznym (corocznie), a ostatnio w Centrum Seniora i w Starej Rzeźni.

Członkowie Zespołu Bohema realizują również prace społeczne w ramach projektów SUTW. Zespół prowadził warsztaty plastyczne w świetlicach środowiskowych w Szczecinie, uczestniczył w pracach z wychowankami Domu Dziecka „Zielony Dwór” w Zdrojach, pracował z dziećmi z oddziału onkologicznego w SPSK 1 PUM, wielokrotnie przekazywał swoje prace na aukcje organizowane na cele charytatywne (np. na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy).

Na najbliższej wystawie noszącej tytuł „Nad wodą” członkowie BOHEMY zaprezentują swoje prace, które odzwierciedlać będą różne kierunki, różne techniki malarskie i graficzne oraz różnorodną tematykę zgodną z ich artystyczną subiektywną wizją postrzegania świata, niejednokrotnie wyrażającą emocje artysty w oderwaniu od rzeczywistości.

 

Gdzie: INKU Szczeciński Inkubator Kultury al. Wojska Polskiego 90, Szczecin

Kiedy:

wernisaż - 8 stycznia 2020 godz. 17,

wystawa potrwa do 7 lutego 2020

Organizatorzy: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Stowarzyszenie Media Dizajn, Miasto Szczecin, Uniwersytet Trzeciego Wieku

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję