wystawy

WYSTAWA: 35 maja i później… Bohdan Butenko pinxit

archiwum wSzczecinie.pl

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 10.07.2020
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Niedziela, 27.09.2020
Do której godziny?
18:00
Za ile?
4 i 6 zł
Opis wydarzenia
Wystawa poświęcona twórczości Bohdana Butenki, mistrza polskiej ilustracji, przez wiele lat związanego z wydawnictwem Nasza Księgarnia.

 

35 maja i później… Bohdan Butenko pinxit

10 lipca (piątek) – 27 września (niedziela)

Galeria Wschodnia (wejście J)

Wystawa poświęcona twórczości Bohdana Butenki, mistrza polskiej ilustracji, przez wiele lat związanego z wydawnictwem Nasza Księgarnia. Na ekspozycję składają się ilustracje (pokazane w formie wydruków tworzone m.in. do takich książek jak: „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima czy „35 maja” Ericha Kästnera, a także komiksy z postacią Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara – najbardziej rozpoznawalnych postaci komiksowych stworzonych przez Butenkę.

 

Wystawy czynne są od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-18:00.

Bilety: 6 zł (normalne), 4 zł (ulgowe).

Jeden bilet wstępu upoważnia do zwiedzania wszystkich wystaw znajdujących się w Galerii Gotyckiej, Galerii Przedmiotu i Galerii Wschodniej, a także Celi Czarownic (wejście J).

Uwaga! W dniach 25 i 26 lipca (sobota i niedziela) wystawy będą nieczynne.

 

Uwaga!

Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 na terenie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie obowiązuje przestrzeganie specjalnego reżimu sanitarnego, m.in.: stosowanie maseczek ochronnych, ograniczona liczba zwiedzających i uczestników wydarzeń, konieczność dezynfekcji rąk, wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia (na wydarzeniach plenerowych). Szczegółowe informacje znajdują się regulaminach dotyczących bezpiecznego zwiedzania zamku, zasad zwiedzania wystaw oraz uczestnictwa w wydarzeniach plenerowych. Wszystkie regulaminy oraz wzór oświadczenia o stanie zdrowia dostępne są na www.zamek.szczecin.pl oraz w kasie Zamku w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I).

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję