spotkania inne

Wykład „Żydzi w Szczecinie”

foto: fragment plakatu promującego wydarzenie / materiały prasowe

Gdzie?
ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2
Kiedy?
Poniedziałek, 19.06.2017
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
19 czerwca 2017 (poniedziałek) o godz. 17.00 zapraszamy do ProMediów na wykład poświęcony obecności kultury żydowskiej w Szczecinie. Wykład wygłosi Eryk Krasucki, pracownik naukowy w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego.
Eryk Krasucki zawodowo zajmuje się historią powojenną Polski i Pomorza Zachodniego. W kręgu jego zainteresowań znajdują się przede wszystkim sprawy związane z przemianami społecznymi i kulturalnymi. Za książkę "Międzynarodowy komunista. Jerzy Borejsza - biografia polityczna" w 2009 r. otrzymał nagrodę KLIO, a w 2010 r. nagrodę za najlepszą książkę roku w kategorii historia od Miesięcznika Literackiego KSIĄŻKI oraz nominacje do nagród im. Kazimierza Moczarskiego i Jerzego Giedroycia. Autor licznych publikacji, m. in. "Następcy Tronów – żydowski big-beat ze Szczecina", „Antysyjonistyczne wątki szczecińskiego Marca’68", "Żydowski Marzec'68 w Szczecinie","... to są Żydzi i trzeba ich bić. O tumulcie szczecińskim latem 1946", "Syjonista przez samo "ż". Propaganda antyżydowska w szczecińskiej prasie 1967/68 r.", "Świat obok. Żydowska obecność na obszarze Pomorza Zachodniego (od czasów najdawniejszych do dziś)", "Narzędzie władzy. Państwowy antysemityzm w ZSRR (1945–1953)", "Opowieść ocalonego - wspomnienia o zagładzie Żydów w Borszczowie".
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję